ביידן בשיחה עם כתבים
ביידן בשיחה עם כתביםצילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

הרפובליקנים בקונגרס דרשו מהנשיא ג'ו ביידן לפרסם את ההקלטות של הראיונות שביצע עם החוקר המיוחד רוברט הור, שבדק את האופן בו טיפל הנשיא ביידן במסמכים מסווגים.

אלא שבבית הלבן הודיעו כי הנשיא ביידן הורה לחסום את פרסום ההקלטות, בטענה כי "הרפובליקנים רוצים לבצע בהן שימוש פוליטי נגדו במהלך מערכת הבחירות".

בחודש פברואר האחרון פרסם הור דו"ח על טיפולו של ביידן במסמכים מסווגים, בו הטיל ספק בזכרונו ויכולותיו הקוגניטיביות של הנשיא האמריקאי. הור הודיע כי לא יפתח בחקירה פלילית נגד ביידן, אך כתב בדו"ח שלו כי "מר ביידן ייזכר ככל הנראה כקשיש בעל כוונות טובות אך עם זיכרון גרוע".

דבריו של החוקר המיוחד עוררו תגובה זועמת של הנשיא ביידן, שאמר כי "אני יודע מה לעזאזל אני עושה. אני לא צריך את ההמלצה שלו". נציגי המפלגה הרפובליקנית בקונגרס דרשו מהבית הלבן לפרסם את הקלטות הראיונות שביצע הור עם הנשיא ביידן, אך משרד המשפטים הודיע במכתב ליו"ר ועדת המשפט והפיקוח של בית הנבחרים כי ההקלטות לא ישוחררו לפרסום. "היעדר צורך לגיטימי בהקלטות השמע חושף את מטרתכם הסבירה - לחתוך אותן, לעוות אותן ולהשתמש בהן למטרות פוליטיות מפלגתיות", כתב היועץ בבית הלבן, אד סיסקל, במכתב חריף לרפובליקנים בבית הנבחרים.

התובע הכללי בארה"ב, מריק גרלנד, דחה בחריפות את הדרישה לפרסם את ההקלטות של הנשיא, ומתח ביקורת על "סדרה של התקפות חסרות תקדים ולמען האמת מופרכות, על משרד המשפטים, מצד הרפובליקנים בבית הנבחרים", לדבריו.