נתניהו ללוחמים: "הקרב ברפיח קריטי"עומר מירון/לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (חמישי) סיור אווירי מעל רצועת עזה עם סגן הרמטכ"ל האלוף אמיר ברעם ומפקד אוגדה 162 תא"ל איציק כהן.

במהלך הטיסה קיבל נתניהו סקירה אווירית על הפעילות ברצועת עזה, תוך מיקוד והעמקה בעשייה המבצעית של אוגדה 162 במרחב רפיח ממפקד האוגדה.

לאחר מכן ביקרו ראש הממשלה וסגן הרמטכ"ל בגדוד 55 של תותחנים בבסיס בני נצרים, שם קיבלו סקירה מבצעית ממג"ד 55 סא"ל מור גורביץ על פעילות הגדוד מתחילת המלחמה והעשייה בעת האחרונה במרחב רפיח.

לאחר מכן נפגש נתניהו עם מפקדי, לוחמי ולוחמות הגדוד ושמע מהם על הפעילות המבצעית בגזרה הדרומית.

"אנחנו פה ביום קשה, יום בו אנחנו מתבשרים על חמישה מהלוחמים שלנו שנפלו. זה לא ירפה את רוח הלחימה שלנו. אתם דור הניצחון. אתם נלחמים בצורה נפלאה, עם הקרבה ועם המשכיות גדולה של חודשים ארוכים. עם ישראל גאה בכם, אני גאה בכם. אנחנו ממשיכים עד הניצחון", אמר ראש הממשלה.

הוא הדגיש כי "הקרב ברפיח הוא קריטי. זה לא רק שארית הגדודים שלהם, זה גם צינורות החמצן שלהם אחורה למילוט ולהספקה. הקרב הזה, שאתם חלק אינטגרלי ממנו, הוא קרב שמכריע הרבה דברים במערכה הזאת. אני חוזר ואומר: אנחנו בקרב קריטי עכשיו. הפעולה שלכם מסייעת לסיים אותו. הסיום שלו מקדם אותנו מרחק עצום להכרעת האויב".