פרופ' סודי נמיר
פרופ' סודי נמירללא קרדיט צילום

הרופא פרופ' סודי נמיר, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על הלחימה ברפיח ומדוע הוא בחר לעזוב את מטופליו בשומרון לטובת הלחימה בעזה.

"אני כרגע חייל בשירות מילואים בעזה, זו דילמה לא פשוטה והתלבטות מה אנחנו עושים מבחינת האוכלוסייה שאני משרת אותה בשומרון לבין הצורך עם החיילים ", אומר נמיר בפתח דבריו.

"ההכרעה שלי הייתה מכמה סיבות - זו אמנם פגיעה בשירות הרגיל אבל יש במה שאני עוסק 'מת מצווה', חלק מאנשי הרפואה שמשובצים עם החיילים הם טריים מבית הספר לרפואה והם עדיין לא טיפלו בעבר בנפגעים, בהינתן שיכולים להיות רגעים קריטיים מאוד לגבי פצועים ונפגעים - אם לא עושים את הדבר הנכון, זו סכנת נפשות. מת מצווה דוחה את כל התורה כולה.

שנית, התרענו, מגורשי גוש קטיף, לפני כ-19 שנה, על כל מה שהולך להתרחש פה, ראינו בעינינו את המחדל הנוראי, ולכן אני מרגיש מחובתנו לתרום את חלקנו בשחרור חבל הארץ הזו, דחיפה לשנות את השלטון שיהיו אנשים שפויים וברי דעת שיגיעו ליישב את חלקי ארץ הזו".

סודי נמיר מרחיב על מסירות הנפש בעזה. "לראות את המסירות נפש של הקצינים והמפקדים, כל החבורה הקדושה – לחוות איתם ולתמרן איתם זכות מהשמיים להיות חלק מהתקומה של עם ישראל - יש לנו חובה קדושה להודות להקב"ה שהגענו לכאן במהלכי הגאולה לקראת סיומה ולכונן מלכות ה' בארץ הקדושה ביותר לה', על כל מרחבי ארצנו".

נמיר מספר על נס שקרה להם. "במהלך היום בתקיפה פה היו לנו ממש נסי ניסים, שלושים סנטימטר מאתנו, היה יכול להיות אסון כבד. במקרה השני, בידי שמים, אחד הכלבים שמלווים את הכוח הפעיל מטען, יכול היה לגבות נפשות רבות, היו כמה פצועים קל, לגוף ולנפש.

רגעים גדולים מחכים לעם ישראל ואנחנו מקווים להיות שותפים עד תום", מסכם נמיר.