רון בנימין
רון בנימיןצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, עדכן כי גופתו של החטוף רון בנימין חולצה גם היא במבצע המשותף לצה"ל ושב"כ, שבו חולצו גופותיהם יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה.

הגרי אמר כי "רון בן 53 יצא בבוקר יום שבת 7 באוקטובר לטיול אופניים, ונרצח באכזריות על ידי מחבלי חמאס בעיקול מפלסים, כמוהו גם יצחק, עמית ושני. אנחנו מחבקים ומחזקים את המשפחות בשעות קשות אלה".

רון בנימין, בן 53 מרחובות, היה נשוי לאיילת ואב לשתי בנות, שי וגיל. הוא עבד בחברת "צ'מפיון מוטורס", שם הכיר את אשתו. הם נישאו לפני 27 שנים.

"התקשרתי אליו תוך כדי שהיו אצלנו אזעקות ברחובות. הוא אמר לי שעוד לא הספיק לפרוק את האופניים, שיש בלגן וטילים והוא בדרך הביתה, למרות שחבריו לרכיבה ביקשו שיבוא אחריהם למיגונית בבארי", סיפרה אשתו. "הוא כל הזמן אמר 'איזה בומים'. מאז לא שמענו ממנו יותר. התקשרנו שוב ושוב, והוא לא ענה – לא לי ולא לבנות".

עמית, שני ואיציק זכרונם לברכה
עמית, שני ואיציק זכרונם לברכהבאדיבות המשפחות

לפני כניסת השבת הודיע דובר צה"ל כי במבצע המשולב של השב"כ וצה"ל, חולצו גם גופותיהם של החטופים יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה ז"ל. המבצע החל לאחר שהתקבל מידע שעלה גם בחקירות השב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין.

בהודעת המטה נכתב: "המטה מרכין ראשו ומבכה עם קבלת הידיעה הקשה על רציחתו של רון בנימין בידי מחבלי חמאס, וחטיפת גופתו לעזה. השבת גופתו לישראל היא משימה קדושה, שמאפשרת למשפחתו להעניק לו מנוחת עולמים באדמת ישראל".

מטה המשפחות הוסיף: "128 חטופים ממתינים להיגאל ולשוב לישראל כבר 225 ימים ולילות ארוכים. על ממשלת ישראל להתמקד במשימה היחידה שחשובה, להוציא צוותי מו"מ עוד הערב, ולהילחם על השבתם הביתה - החיים לשיקום, והנרצחים לקבורה בכבוד, כפי שהתאפשר לרון בנימין הערב".