גדי קדם
גדי קדםצילום: Flash90

בתל אביב, בכיכר החטופים וברחוב קפלן הפגינו אמש (מוצאי שבת) רבבות נגד הממשלה. בסיום ההפגנות, מספר בני משפחה של חטופים ופעילים ירדו לנתיבי איילון וחסמו אותו בשני הכיוונים.

עימותים פרצו בין שוטרים למוחים, ומכת"זית הופעלה. אחת המפגינות נעצרה. נטלי צנגאוקר, אחותו של מתן המוחזק בשבי חמאס עזה, הייתה בין המפגינים על הכביש.

עימות אלים פרץ בין גדי קדם, תושב ניר עוז ששכל שישה מבני משפחתו ב-7 באוקטובר, לבין פעילי ימין. רעייתו ראומה טענה כי "ביביסט קילל אותנו ואמר, טוב שהילדים שלכם מתו". בסרטונים שהופצו מהזירה מאוחר יותר נראה שקדם הוא זה שעובר מעבר לגדר, דוחף פעילים ומכה אחד מהם בפניו. אך מנגד טוענת משפחתו כי פעילי הימין הם שהחלו את העימות.

ח"כ מירב כהתקפה את השר בן גביר לאחר שלא גינה את תוקפיו של האב השכול, "עבריין מורשע שתמך בארגון טרור והשתמט משירות צבאי ושירות לאומי, כיום שר לביטחון לאומי שאחראי על משטרת ישראל ומערכת אכיפת החוק. רקד על דם נרצחים בזירת פיגועים בטענה על פגיעה בביטחון האישי, כיום שר כושל שבכהונתו מספר מקרי הרצח זינק לשיאים היסטוריים, שותף בכיר בממשלת המחדל ובקבינט המדיני-ביטחוני שהביאה את המחדל הגדול ביותר של מדינת ישראל מעולם. עבריין מקורב לשלטון תקף את גדי קדם שזעק את כאבו על רצח בני משפחתו ב7.10, ובן גביר? מצדיק את התקיפה. בן גביר הוא איש ציני ומרושע, מקולקל מיסוד, סכנה למדינה בעבר בהווה ובעתיד. כל יום שהוא שר בממשלה הוא כתם לעם ישראל ולמדינת ישראל".

מהמשטרה נמסר: "התקבל דיווח על אלימות בין מספר מפגינים באזור צומת עזריאל, שוטרים שנכחו במקום ופעלו במאמץ לשמירה על הסדר הציבור טיפלו באירוע והפרידו בין המעורבים תוך ביצוע מעצר של שני חשודים שהיו מעורבים בקטטה. החשודים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה".