אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

מסתבר שלא חייבים ללמוד כל כך הרבה שנים בשביל לקבל תואר דוקטור, או אפילו להיות בכיתה.

האוניברסיטה של מדינת ורמונט (Vermont State University) העניקה השבוע תואר דוקטור לשם כבוד לחתול מקס שגר במשך שנים במדשאות האוניברסיטה.

תארי דוקטור לשם כבוד ניתנים מדי שנה לאנשים שאין להם קשר ישיר לאקדמיה, כמו אנשי ציבור, רוח ואומנות, אבל מסתבר שלא תמיד חייבים להיות בני אדם כדי לקבל את התואר. בהודעה שפרסמה ברשתות החברתיות, האוניברסיטה הודיעה כי מקס הוא חבר נאמן של הסטודנטים באוניברסיטה במשך שנים רבות.

בהכרזה נאמר על מקס כי "ההרפתקאות שלו מדגימות את דרך האוניברסיטה" והופכות אותו לחבר האוניברסיטה. מלבד ההודעה הרשמית, האוניברסיטה אף הכינה מסמך מיוחד אותו יעניקו למקס בטקס הסיום.

מלבד תארי דוקטור לשם כבוד, ישנם מקרים רבים של חיות שקיבלו תארים בצורה פחות ישרה. החתול קולבי נולאן למשל, קיבל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת טריניטי סאות'רן לאחר שמשרד התובע הכללי של פנסילבניה הגיש עבורו את המסמכים הנדרשים. המשרד שלח את הסכומים הנדרשים, כתב כי קולבי נכח בכל הקורסים הנדרשים והוא בעל רקע בעבודה ניהולית, ואכן קיבל את התואר הנכסף.

במקרה אחר, הכלב אולי של החוקר מייק דאוב אמנם לא קיבל דוקטורט אבל כן נרשם כחוקר מן המניין. מייק, רצה להראות עד כמה קל להכניס מאמרים ל"כתבי עת" מפוקפקים, ופרסם מספר מאמרים מדעיים תחת שמו של ד"ר אולי שהתקבלו לאחר שנתן לכתב העת את סכום הכסף הנדרש.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!