בואו ללמוד על הכסף שלכם
בואו ללמוד על הכסף שלכםצילום: Shutterstock

כולנו רוצים לחיות בכבוד בפנסיה, לחסוך לילדים, ובכלל – לחיות ברווחה כלכלית. חלומות לחוד ומציאות לחוד: בפועל, הישראלים לא ממש מתכננים את העתיד הפיננסי שלהם, מתקשים להרים ראש מההתנהלות השוטפת, ולא מתכננים איך להוציא מהכסף שלהם יותר.

כך, למשל, עלה מסקר החוסן הכלכלי שפרסם ארגון פעמונים, ש-70% ממשקי הבית בישראל יתקשו לעמוד בהוצאה חריגה, ו-40% חשים חרדה ולחץ כשהם חושבים על כסף.

מעט מאוד ישראלים מתעמקים בתכנון הפיננסי של עצמם, וכ-20% לא טורחים לבדוק כלל את הדו"חות מקרנות הפנסיה.

אורן מסקלצ'י, מנכ"ל קבוצת קרתא, שברזומה שלו שלל תפקידים בכירים במערכת הבנקאית, החליט להרים את הכפפה ולנסות לחולל שינוי. "חוסר בידע פיננסי הוא אחד מהדברים המזיקים ביותר למשפחות בישראל, וגם לכלכלה הישראלית", הוא אומר בכאב, ומחדד: "זה לא רק צעירים שלא מתחילים לעסוק בתכנון פיננסי בזמן, אלא גם אנשים בגילאי 40 ו-50, שפשוט נמנעים מהעיסוק בכסף, ומעדיפים לסמוך על קרן הפנסיה בלי לבדוק אפילו כמה כסף נצבר בה. במקום למנף סכומים שיש להם ולהעביר אותם להשקעות מניבות או ליצירת פנסיה נוספת, הם מניחים להם לאבד מערכם בחשבון הבנק, וזאת רק בשל הפחד הלא רציונלי מכסף".

הפתרון שמציעה קבוצת קרתא, העוסקת בנדל"ן ובהשקעות, הוא לגבש קורס ייעודי שינגיש את הידע הפיננסי בצורה מקצועית ומעניינת לציבור הישראלי. עלויות פיתוח הקורס מומנו על ידי החברה, והציבור יוכל להירשם לקורס באופן מקוון – ללא עלות.

"בנינו קורס מגוון, שייתן בסיס לכמה תחומים, והבאנו מרצים מובילים בכל תחום", מסביר מסקלצ'י ומפרט: "יש בו הרצאה על תכנון פיננסי למשפחה הישראלית, הרצאה על היערכות כלכלית לפרישה, הרצאה על השקעות נדל"ן מסוגים שונים, והרצאות על יזמות לצבירת פנסיה שנייה, ועל ניהול תקשורת משפחתית בענייני כסף".

הדגש בבניית הקורס ניתן על שילוב בין ידע תיאורטי לבין כלים מעשיים וטיפים ישימים, ובכל ההרצאות יינתן מקום גם לקהל לשתף את שאלותיו בכל תחום וללמוד.

הוובינרים של קרתא יתקיימו באופן מקוון, בימי שני אחת לשבועיים. ההשתתפות בהם פתוחה לכולם ולכולן ללא עלות וללא התחייבות. "אני מזמין כל ישראלי וישראלית פשוט להירשם לקורס. אין מה לפחד מכסף, להפך – צריכים להתיידד איתו", מסיים מסקלצ'י בחיוך, ומוסיף: "גם מי שכבר עוסק בתכנון הפנסיה שלו, ואף משקיע כיום בשוק ההון או בשוק הנדל"ן, ייהנה מהקורס, ואני רואה את זה אצל לקוחות שלנו, שיודעים להשקיע היטב, אך עדיין זקוקים להרחבת הידע הפיננסי הכולל שלהם".

להרשמה לקורס >>>