אלוף (במיל') ישראל זיו
אלוף (במיל') ישראל זיוצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

האלוף במיל' ישראל זיו אמר הבוקר (ראשון) כי חמאס צפוי לקחת חלק בקואליציה שתוקם ותנהל את רצועת עזה ביום שאחרי המלחמה.

"צריך ללכת לעסקה כוללת, לא לדבר על ניצחון, שלצערנו הרב אין לנו תכנית איך באמת להביא אותו, וצריך להכיר במצב כפי שהוא וללכת לעסקה כוללת", אמר זיו בראיון לחדשות 12.

"עסקה כוללת אומרת שהדבר החשוב ביותר זה החזרת החטופים", פירט זיו והוסיף כי "כנראה שמי שישלוט בעזה זה איזשהי קואליציה שלצערנו החמאס יהיה חלק ממנה, משום שזאת כנראה הדרך היחידה לקבל את החטופים ולהכניס את הרשות הפלסטינית פנימה".

העיתונאי יהודה שלזינגר הגיב: "חשבתי שדמיינתי אבל זה אמיתי. אלוף במיל' שנחשב היום פרשן בכיר חושב שהנאצים הרוצחים והאנסים יהיו חלק מהשלטון שם?!? בשביל מה יצאנו למלחמה?! בשביל מה החיילים נהרגים שם?! טאטע, כמה עיוות, כמה תבוסתנות".

העיתונאי דניאל אופיר הגיב לשלזינגר: "תבוסתנות אתה מעז להגיד על אדם מבוגר שלבש מדים ב-7 באוקטובר ויצא להילחם, פיזית, בפולשים. מה אתה עשית בזמן הזה? מאיפה העוז והחוצפה? גיבור מקלדת".

הגולש איתן אביבי הגיב לראיון: "כל כך מפחדים מלשלוט שם, כל כך מפחדים מלהוציא מהפה את הפתרון ההגיוני היחיד עד שהם מוכנים להושיב שוב את הזאב המוכה והרעב על יד הגדי ולהסתמך על גדר שתפריד ביניהם".

גולש אחר הגיב בזעם: "מדהים. אנסו, שחטו, רצחו, שרפו והוא מוכן שהם יהיו חלק מהקואלציה. צריך להוקיע אותו!!".

גולש אחר הוסיף כי "ישראל זיו הוא עוד הוכחה שעם ישראל הוא נס גלוי שלא ניתן להכחיד. אם אלה היו האנשים שאמונים על ביטחון האזרחים אין ספק שאנחנו קיימים בזכות ניסי ניסים. הייתי מוריד את כל אלה לדרגת טוראי ושולל מהם את הפנסיות המטורפות שהם גוזלים מהמדינה".