סגירת ההסכם
סגירת ההסכםצילום: משרד התקשורת

קבוצת המשקיעים בהובלת החברות מילגם בשיתוף הפניקס ביטוח, הפניקס גמל, וליימן שליסל, תרכוש את חברת דואר ישראל בעבור 461 מיליון ש"ח בכפוף לקבלת אישורים רגולטוריים.

לאחר ההכרזה המציע שזכה ישלים בתוך מספר שבועות את השגת האישורים הנדרשים מרשויות המדינה השונות, אז יעברו מניות המדינה בחברת הדואר למשקיע החדש ותושלם ההפרטה.

דואר ישראל נקלע למשבר פיננסי כמה פעמים מאז שנת 2006, תוך שנגרמה בשל כך פגיעה קשה בשירות לציבור. כדי לייעל את השירות לציבור, הוחלט על הפרטת הדואר שכעת מגיעה לישורת האחרונה, והצפי הוא כי ההפרטה תוביל לשיפור השירות.

שר התקשורת שלמה קרעי מסר: "אני מברך את מילגם על הזכייה, ואני מקווה שההפרטה תצא לדרך בהקדם האפשרי. אני מאמין בשוק חופשי ותחרותי ואני בטוח שההפרטה תביא הנהלה חדשה, גישה חדשה ובעיקר שירות איכותי ומהיר יותר לאזרחי ישראל. עם זאת, משרד התקשורת יהיה עם יד על הדופק בכל עת ויעקוב אחר קיום הרישיון של חברת הדואר על מנת להבטיח שהפריפריה והאוכלוסיות השונות לא יפגעו".

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש, מסרה: "בחודשים האחרונים התקדמנו משמעותית בתהליך יחד עם רשות החברות ומשרד האוצר. הפרטת הדואר היא בשורה לציבור וכוללת תשתית רגולוטורית תומכת של משרד התקשורת. ההפרטה תגביר את התחרות, תאפשר צמיחה ותוביל לשיפור השירות לציבור, במרכז ובפריפריה. אני מודה לרשות החברות ולאגף תקציבים על העבודה המשותפת".

השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ דודי אמסלם מסר: "אני שמח ומברך על השלמת ההליך להפרטת דואר ישראל. מדובר במהלך חשוב וחיוני שאמור לשפר את השירות לציבור ולהניע את החברה קדימה. אנחנו נמשיך להפריט חברות נוספות לרווחת תושבי ישראל, ואני גאה על כך. יישר כוח גדול לכל העוסקים במלאכה".