השר כ"ץ עם חברת הקונגרס אליס סטפניק
השר כ"ץ עם חברת הקונגרס אליס סטפניקצילום: ליאור דסקל, לע"מ

שר החוץ ישראל כ"ץ נפגש היום (ראשון) עם חברת הקונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנית אליס סטפניק.

"תודה על התמיכה בישראל ועל הסיוע שאישרתם לישראל בקונגרס בתמיכה דו מפלגתית, למרות הקשיים שהיו", אמר כ"ץ לחברת הקונגרס.

הוא הוסיף "תודה לך באופן אישי על שהיית הראשונה להוריד את המסכות ולחשוף את פניהם האמיתיות של נשיאות האוניברסיטאות שלא גינו הסתה אנטישמית וקריאות לרצח יהודים. את היית כמו נחשון בן עמינדב שקפץ ראשון לפני קריעת ים סוף כדי להוביל את עם ישראל. האירועים אחרי זה בקמפוסים הוכיחו כמה צדקת. העולם חייב להילחם באנטישמיות ובהסתה נגד ישראל".

הוא ביקש מסטפניק לקדם תמיכה דו מפלגתית נגד הקמת מדינה פלסטינית. "עכשיו אנחנו באמצע המלחמה להשבת החטופים וחיסול החמאס וצריכים תמיכה מלאה וללא תנאי של ארה"ב. המלחמה שלנו היא גם המלחמה שלכם מול ציר הרשע בהובלת איראן והאיסלאם הקיצוני. צריכים לפעול להשגת תמיכה דו-מפלגתית נגד מדינה פלסטינית שתהיה פרס לחמאס ולאיראן שיפעלו מתוכה להשמדת ישראל".

לדבריו, האמריקנים צריכים להוביל גם קו תקיף נגד המשטר בטהרן. "ארה"ב חייבת להוביל, והפעם יחד עם אירופה, סנקציות חריפות נגד איראן כדי לעצור אותה כעת לפני שיהיה מאוחר. אסור שיהיה לאיראן נשק גרעיני - לא ייתכן שמדינות אירופה יתמכו בצעדים יותר תקיפים נגד תוכנית הגרעין של איראן מאשר ארה"ב. ארה"ב חייבת להוביל את ההחלטה במועצת סבא"א בחודש הבא לקידום סנקציות על איראן - זו ההזדמנות האחרונה לבלום את איראן לפני שיהיה מאוחר".