אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת תל אביבצילום: משה שי, פלאש 90

יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, אלי גלמן, פרסם הערב (ראשון) בקבוצת ווטסאפ דיווח על התרסקות מסוקו של נשיא איראן וכתב: "חבל שנתניהו לא היה איתם גם - תאונה אחת יכולה לסגור לנו ולעולם הרבה בעיות".

משהתבקש למחוק את הדברים באותה קבוצה הוסיף: "ברשותך אשאיר את ההערה הזאת. בשביל כמות הנזק שעושה תנניהו למדינת ישראל בתהליך שהחל לפני 27 שנים והולך ומאיץ בקצב מעריכי לפלל לתאונה שתמחוק את הנבלה הזאת מחיינו, זה לא מוגזם כלל. נתניהו תכנן וביצע בצורה מוקפדת את הרס מדינת ישראל, ברוח קרה ובכוונה תחילה - אשם בכוונת תחילה. אין לו מחילה".

מטעם גלמן נמסר בתגובה: "הדברים נכתבו בקבוצה פרטית, בלא מחשבה או כוונה רעה ובעידנא דריתחא - ונמחקו תוך זמן קצר מאוד".

"מר גלמן מצר על כך מאוד ומביע חרטה עמוקה על הדברים שכתב. למותר לציין שלא נאמרו במסגרת תפקידו הציבורי", לשון התגובה.

ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד פנה במכתב לנשיא אוניברסיטת תל אביב פרופסור אריאל פורת וקרא להדיח גלמן.

"הערב התפרסמו דבריו של יו"ר הוועד המנהל מר אלי גלמן. בהמשך לכתבה על נפילת המטוס האיראני ובו אנחנו מקווים שכמה שיותר אנשים מצאו את מותם וכמובן גם הנשיא וראש הממשלה כתב כך מר גלמן: 'חבל שנתניהו לא היה על המסוק'. גם כאשר ביקשו ממנו למחוק את הדברים הוא המשיך להסית ולכתוב דברים פוגעניים. יודגש ויובהר אין חולק כי זכותו של כל אדם לפעול להחלפת ראש הממשלה בבחירות ובצורה דמוקרטית".

"לייחל ובעיקר לפרסם ברבים דברים פוגעניים אלו שמטרתם שמחה על פטירת ראש הממשלה דבר זה איננו ראוי לאף אדם על אחת כמה וכמה לאיש חינוך. דבריו פגעו באזרחים רבים התומכים בממשלה ובראש הממשלה ביניהם סטודנטים רבים הממנים את משכורתו. מי שמתבטא כך איננו ראוי להיות איש ציבור. אודה למענה בהקדם האפשרי על פיטוריו", כתב ואטורי.

ארגון רבני צהר גינה את דבריו של גלמן. "עצוב שאיש 'ההשכלה הגבוהה' מנבל את פיו באופן הנמוך ביותר כשייחל למותו של ראש ממשלתנו. מלבד הזלזול והביזוי של אדם מישראל- יש לנו ציווי באשר למנהיגנו: 'נשיא בעמך לא תאור'".

"גם בימים של מתח הולך וגובר בין תומכי ומתנגדי הממשלה וראשה צריך לשמור ניקיון הדיבור, כבודו של כל אדם וכבודה של מלכות. צהר קוראת לכל אחד ואחת לנהוג בכבוד ולשמור על כבוד האחר. הניצחון שלנו בכל הדורות הגיע רק כאשר היתה אחדות וחיבור בינינו", נאמר בהודעת צהר.