עימותים בין מפגינים לשוטרים בדרך לירושליםצילום: דוברות המשטרה

מחאת קפלן מובילה הבוקר שיירת מחאה לירושלים לקראת ההפגנה הצפויה להתקיים אחר הצהריים (שני) במשכן הכנסת בשעת פתיחת כנס הקיץ.

פעילי ארגון "אחים לנשק" הפגינו ליד שער הגיא בדרך לירושלים. חלקם החזיקו תמונות של חטופים והדליקו אבוקות. הם חסמו את כביש 1 וקראו קריאות בדרישה לגייס את בני הישיבות.

המפגינים התעמתו עם המשטרה שעצרה שמונה מאנשי הארגון, ביניהם ארבעה ממוביליו: סא"ל במיל' רון שרף, איתן הרצל, סא"ל במיל' אורן שביל וסא"ל במיל' דרור ארז.

שיירת המחאה בכביש 1צילום: מחאת קפלן

במשטרה ציינו כי "הבוקר בסביבות השעה 06:30, נצפו מספר אנשים בסמוך למתקן מקורות בכביש מספר 1 לכיוון מזרח (בין מחלף שער הגיא למחלף שורש) לאחר שהתכוונו על פי החשד לחסום את כביש מספר 1 עם שלושה רכבים מושבתים כשחבלים קשורים לחלקם הקדמי, ולהבעירם באש. בלשי משטרה שהגיעו למקום, איתרו בתוך הרכבים ובסמוך אליהם: מערומי קרשים, ג׳ריקנים של דלק, צמיגים, כפפות וסמרטוטים. במקום היו 12 אנשים שאליהם הצטרפו עוד עשרות".

עוד הוסיפו כי "על פי החשד התכוונו מספר פורעי חוק להעלות את הרכבים עם חבלים אל כביש מספר 1 בשעת עומס, במטרה לחסום אותו ולהבעיר את הרכבים באש תוך סיכון משתמשי הדרך. חלק מהחשודים התנגדו למעצרם ולא נשמעו להוראות השוטרים, ניסו להתעמת עם השוטרים ולהעלות את הרכבים בכוח לכביש מספר 1 ללא הצלחה".