כתב הטלוויזיה האיראנית ליד שברי המטוסצילום: מהטוויטר

גורם ישראלי רשמי אומר לרויטרס שישראל לא הייתה מעורבת במותו של נשיא איראן ראיסי. לבנון הכריזה על שלושה ימי אבל על מותו של נשיא איראן.

איראן אישרה הבוקר (שני) באופן רשמי את דבר מותו של הנשיא איבראהים ראיסי ושר החוץ חוסיין עבדאללהיאן בהתרסקות מסוק. מלבד ראיסי ועבדאללהיאן, כל תשעת האנשים שהיו על המסוק נהרגו - בהם אנשי צבא, מושל מחוז מזרח אזרבייג'ן, אימאם וצוות הטייסים.

הרשויות האיראניות הודיעו כי כלל הגופות פונו מהזירה לתבריז, כאשר מצבן קשה במיוחד. "חלקן נשרפו ולא ניתן לזהותן", הודה מפקד חיל האוויר האיראני.

ההודעה בטלוויזיה האיראנית על מות ראיסיצילום: באדיבות המצלם

בתוך כך נשיא סוריה בשאר אל-אסד פרסם הודעת תנחומים על מותם של נשיא איראן איברהים ראיסי, שר החוץ חוסיין אמיר עבדוללהיאן וצוות המלווים, שנהרגו אתמול בהתרסקות מסוק בצפון-מערב המדינה.

במקביל, גם מצרים פרסמה הודעת תנחומים, כמו גם חיזבאללה, שמסר: "חיזבאללה מביע את תנחומיו העמוקים, אנחנו מכירים מקרוב את הנשיא במשך זמן רב. הוא היה אח גדול, תומך וחזק והגן על העניינים שלנו וענייני האומה, בראשם ירושלים ופלסטין".

נשיא איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד פרסם הודעת תנחומים לממשלת איראן ולעם האיראני, "איחוד האמירויות עומדת בסולידריות עם איראן בשעתה הקשה", מסר בן זאיד.