רס"ן גל שבת ז"ל וארוסתו רוני שימשוני
רס"ן גל שבת ז"ל וארוסתו רוני שימשוניצילום: באדיבות המצלם

רוני שמשוני, ארוסתו של רס"ן גל שבת בן 24 מהיישוב קציר, מ"פ בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים, שנפטר מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה בשבוע שעבר בהיתקלות עם מחבלים בעזה סיפרה הבוקר (שני) על מעט הנחמה שיש לה - ברגעים הקשים מנשוא.

"היינו אמורים להתחתן עוד תשעה חודשים. יש לנו שיחות ומכתבים שדיברנו על שלושה ילדים, ובית מול הים וכלב בנינו את החיים שנים קדימה, אבל העניין שכשהוא הציע לי הוא אמר 'אני רוצה להעביר איתך את כל החיים', הוא לא אמר לי שהוא רוצה להזדקן איתי. אני יכולה לנחם את עצמי שמאז הייתי שם, כל החיים שלו, עד הסוף. קצת נחמה אבל בסוף זה מאוד כואב. בכנות, אני לא חושבת שאני עדיין מעכלת", אמרה שמשוני בראיון לכאן רשת ב'.

היא סיפרה על ההיכרות ביניהם בזמן הכשרתם בבה"ד 1. "שנינו חזרנו ביחד והכרנו באוטובוס. הוא התיישב לידי וליווה אותי עד למגורים. ישר אמרתי למי שהיו איתי בחדר - מצאתי את בעלי לעתיד. הלכתי לש"ג והוצאתי את הפרטים שלו. דיברתי איתו באינסטגרם ודיברנו כל לילה במשך שעות. הייתה שם אהבה גדולה, עדיין יש. כל עוד יש אהבה - שום דבר לא מעניין. זה היה היום הכי טוב בחיים שלי, קיבלתי אותו לנצח".

על התקרית בה נפל אמרה שהיא עוד לא יודעת מה בדיוק קרה כי האירוע מתוחקר, אך הוסיפה: "מה שאפשר להגיד - גל היה גיבור. זה לא היה בשוגג. זה מה שאומר כל מי שהיה באירוע. כשהוא היה בעזה הוא לא סיפר, לא רצה להדאיג. הוא שלח תמונות שהוא שותה קפה ואומר: 'לא קורה כלום, משעמם'. ואז היה מראה לי בבית תמונות שאלוהים ישמור".

"הוא גידל דורות של לוחמים טובים, ערכיים, אנשים טובים. הם אמרו לי שאני חלק מהמשפחה, וזה נכון. הם היו קוראים לו 'אבא שבת', הוא נתן להם כל מה שהיו צריכים. וא היה מניח איתם תפילין ושר איתם שירים. הוא באמת היה בשבילם המפקד המושלם וכל החיילים שלו היו אומרים את זה", סיכמה.