שר המורשת עמיחי אליהו מתח ביקורת חריפה על התנהלות המלחמה והתייחס להתרסקות מסוקו של נשיא איראן איברהים ראיסי והסביר מדוע צריך לשמוח.

"זו ממש שמחה גדולה, זה לא משנה כרגע מי עשה את זה, אני חושב שכרגע אף אחד לא יודע, אנחנו כרגע שמחים", פתח אליהו את הראיון לערוץ 7 בהתייחסות לנשיא איראן.

על שאלת היום שאחרי אמר: "אנחנו צריכים להיות ברורים ולומר את הערכים שלנו. העולם רוצה לשמוע את הערכים שלנו. הערכים שלנו במקרה הזה זה לחזור ולהתיישב ולא לרחם על האכזרים והמפלצות האלה ולשמוח שאנחנו הורגים אותם ומחזירים את הכבוש לעם היהודי".

על ניהול המלחמה אמר השר אליהו: "יש הרבה מה לשפר והדרך היא בלהרים את הרוח, לא להחליש. המחבלים ניצחו אותנו בשמחת תורה עם נשקים ואנחנו צריכים לשדר גבורה, החיילים שלנו גיבורים, זה שיש חולשה בצמרת של צה"ל ומערכת הביטחון אנחנו נדחוף אותה החוצה, העם הזה גיבור".

הוא הוסיף כי מצד הממשלה המלחמה לא מתנהלת כמו שצריך. "הממשלה לא מנהלת את העניינים כמו שצריך. קראתי לשר גלנט כמה פעמים להשאיר את התפקיד שלו למישהו שיכול לעשות את העבודה".

הוא תקף את הצמרת הביטחונית: "יש לנו אלופים שאומרים בפה מלא שאסור לנו לנצח. שולחים לוחמי קומנדו לנקות בתי חולים, זה לא נכון, זה מעוות".