יוגב מלכה וראש המועצה
יוגב מלכה וראש המועצהצילום: מועצה אזורית שדות נגב

אמש, בשדות נגב קיבלו מאות ילדי העוטף רגעים קטנים וגדולים של נחת ושמחה ובריחה מהמציאות שטפחה על פניהם בשבעה באוקטובר.

היה זה כאשר אל מתחם הנינג'ה החדש שנחנך במוצעה, הגיע לא אחר מאשר אלוף ישראל בנינג'ה, יוגב מלכה.

מלכה הגיע לטקס חנוכת מתחם הנינג'ה החדש שבשדות נגב, לאות הזדהות עם ילדי המועצה שחוו שבעה חודשים קשים ונוראיים שהחל עם הטבח שביצעו מחבלי חמאס בו איבדו בני משפחה וחברים והמשיך עם העברתם למלונות השונים ברחבי הארץ.

כעת, עם שובם של רבים מהם אל העוטף בחזרה, חנכו במועצה האזורית שדות נגב מתחם נינג'ה חדש ומרהיב שכולל מסלולי נינג'ה מקצועיים הדומים למסלולים בתחרויות המקצועניות, קירוס טיפוס ומתקני ספורט נוספים. המתחם מיועד לגילאי 5 ומעלה ומתאים לכל רמת קושי, כאשר הוא בנוי במספר אזורי פעילות שונים כשכל תחום משלים אחד את השני.

בשנים האחרונות הפך ספורט הנינג'ה לפופולרי בכל בית בישראל וכספורט מחשל ומחזק. במועצה אזורית שדות נגב אמרו כי הקימו את מתחם נינג'ה על מנת להעניק לבני הנוער וילדי המועצה שעברו תקופה לא קלה, ולאלו שחזרו מהמלונות ועדיין נמצאים בטראומה, פעילויות הפוגה ואתגרים מחזקים.

כאמור, אל טקס החנוכה אמש, הגיע אלוף ישראל יוגב מלכה שהנחה את הילדים באתגרים השונים ואף התאמן איתם. מלכה סיפר לילדים על התרומה של הנינג'ה והספורט בכלל להתמודדות עם מצבים שונים וקשים ולחיזוק החוסן המנטלי.

גם חבריו של מלכה - גיל מרנץ, אלוף עונת נינג'ה ישראל 2, יוסי בן יוסף מהמתחרים הבולטים בארץ, אדם ברוטמן ממובילי תחום הנינג'ה בארץ ורותם ישראל שפרשנה את התוכנית בעונותיה הראשונות שלחו סרטוני תמיכה והזדהות לילדי שדות נגב ועמדו על חשיבות הספורט האתגרי בחיזוק החוסן הרגשי.

"לאחר התקופה הקשה שעברו ילדי העוטף, אין כמו ספורט הנינג'ה על מנת לבנות חוסן מנטלי ורגשי. היה לי הכבוד להגיע לשדות נגב, לפגוש את הילדים האמיצים ולהדריך אותם באתגרים ובמסלולים השונים במתחם הנינג'ה החדש", אמר מלכה.

"נינג'ה הוא ספורט אתגרי מאוד ומחשל ועכשיו יש לילדי העוטף את ההזדמנות ללמוד ולהבין כמה זה חשוב לפתח חוסן נפשי ומנטלי ולעבוד עם הגוף בצורה הטובה ביותר שיש. ככל שתתאמנו, תתמידו ותהיו נחושים תוכלו להגשים כל חלום שיש לכם ולקבל עוצמות אדירות", אמר גיל מרנץ אלוף נינג'ה ישראל לשעבר.

תמיר עידאן ראש המועצה סיכם ואמר כי ''מתחם זה, מהמתקדמים בארץ, יפתח ויגדל את אלופי הנינג'ה הבאים משדות נגב ויאפשר למשתתפים להשתלב בתחרויות ארציות. המתחם מהווה נדבך נוסף ביצירת תכנית חוגים עשירה ומגוונת לילדים ולנוער שלנו, ומרכיב חשוב בחיזוק חוסנם. אנו נרגשים לפתוח אותו ובטוחים כי ילדינו ייהנו ממנו וימצאו בו מקום להתחזקות פיזית ומנטלית".