אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

סיפור העוקץ שמסעיר את הרבעים החרדיים באשדוד: אברך מקומי, בשנות העשרים לחייו, הלך שולל אחר אדם בעל חזות חרדית שפיתה אותו להעביר אליו אלפי שקלים באמתלה של היקלעות ל'מצוקה עם הרכב' ונעלם עם הכסף.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא גולל את המקרה: "ניגש אלי אדם בעל חזות חרדית והפציר בי לתת לו 1500 שקלים בטענה כי "הרכב נתקע" והוא חייב מזומנים כדי להסדיר את הרכב.

"כדי לרכוש את אמוני הוא ביקש ממני פרטי חשבון כדי לבצע אלי העברה במקום. כשראה שאני מרחם עליו, הוא 'שכלל' את העוקץ.

"תוך כדי שהוא מקיש את פרטי החשבון הוא מזדעק 'אוי, בטעות העברתי לך 15,000 במקום 1500. תעשה לי הרגע מחשבונך העברה על סך 15000 שקל ומחר כמובן תראה את כל הכסף אצלך".

"למחרת פתחתי את החשבון וחשכו עיניי. לא 1500 ולא 15,000. למזלי מספר הטלפון שלו היה ברשותי. הוא החל לגמגם תשובות מעורפלות והתעכב עם ביצוע העברות. ביום ראשון איימתי אליו שאם איני רואה את הכסף בחשבון עד 9 בבוקר - אני הולך להגיש נגדו תלונה במשטרה. הלה לא נבהל והבהיר לו שכדי שיראה מיד את הכסף - עליו להביא לו מספר חשבון של בנק הפועלים - שכן הוא ישגר את הכסף מבנק הפועלים".

"בצר לו, האברך ביקש מחבר המחזיק בחשבון בבנק הפועלים שיקלוט עבורו את הכסף. ואכן, ההעברה בוצעה והכסף הושב לבעליו. אולם כאן רק החלה ההסתעפות הבאה. למחרת האברך שקיבל את הכסף עבורי קיבל טלפון מבנק הפועלים בטענה שמבצע העברה כלל לא העביר אליו את הכסף וכי מדובר בטעות. בבנק שאלו לפשר הסכום החריג ומי אמור היה להעביר אותו ולאיזו מטרה. בדיעבד התברר שכדי להחזיר לי את הכסף הוא עקץ אדם שלישי, אף הוא אברך חרדי".

המעורבים במקרה, שנועצו עם עורכי דין, שוקלים להגיש ביממות הקרובות תלונה במשטרה.