התיעוד קשה לצפיהצילום: ללא קרדיט

מטה משפחות החטופים פרסם הערב לציבור סרטון קשה של חטיפת חמש תצפיתניות שעדיין נמצאות בשבי - כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס.

בתיעוד נראות התצפיתניות לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי, והוא פורסם באישור משפחתן.

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, תועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים.

הוא מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן.

בבסיס נחל עוז נרצחו 15 תצפיתניות ששירתו בבסיס, 7 נחטפו לעזה בעודן בחיים. אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל לאחר 23 ימים בשבי, נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה"ל לקבורה בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "אני מזועזע מהסרטון המתעד את חטיפת התצפיתניות היקרות שלנו. נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה. אכזריות מחבלי החמאס רק מחזקת את נחישותי להילחם בכל העוצמה עד לחיסול החמאס, כדי להבטיח שמה שראינו הערב לא יחזור על עצמו לעולם".

אפרת מור, אמו של איתן מור, ודיצה אור, אמו של אבינתן אור שנחטפו לעזה, וחברות פורום תקווה של משפחות חטופים, ביקשו לחזק את הורי התצפיתניות והדגישו כי הסרטונים מבהירים מדוע "אסור לעשות עסקה עם השטן, אין לחמאס זכות קיום".

השר בני גנץ הגיב לתיעוד: "כשצפיתי לראשונה בסרטון המזעזע של חטיפת התצפיתניות מנחל עוז הבטן התהפכה, והמחשבות עליהן לא מרפות ולא ירפו עד שישובו הן, וישובו הבנות והבנים כולם. אבל האחריות של מנהיגים היא לא רק להסתכל למציאות בעיניים - היא ליצור מציאות אחרת גם כשמדובר בהחלטות קשות. וזו אחריותנו".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הגיב: "אני מבקש ביום הזה לחבק ולחזק את המשפחות ולחזור על המחויבות שלנו ושל לוחמי צה"ל הגיבורים שמוסרים את נפשם כדי להחזיר את כולם הביתה. הסרטון ממחיש למה צריך להשמיד את חמאס ולא להפסיק שניה אחת לפני. תמחה את זכר עמלק. לרשע כזה אין מקום מתחת שמי הארץ".

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן פנה לשגרירי אירלנד, נורבגיה וספרד: "חמאס שיבח אתכם על ההכרה במדינה הפלסטינית! ארגון הטרור הרצחני מתגאה שההחלטה שלכם התקבלה בעקבות טבח ה-7.10 שהמחבלים ביצעו! זה ארגון הטרור הרצחני שמחזיק בבנות תמימות וחסרות ישע כבנות ערובה. הסתכלו עליהן! התבוננו באימה בעיניהן! מה הייתם עושים לו היו אלה בנותיכם? זו מדינת הטרור שבה אתם מכירים היום: מדינה של רוצחים ואנסים. ההיסטוריה לעולם לא תשכח את הפרס שאתם מעניקים לטרור!".