אליהו אמסלם
אליהו אמסלםצילום: באדיבות המצלם

אליהו אמסלם, בן 21, מרעננה, לוחם גדוד נצח יהודה, נפל בקרבות בעוטף עזה. קבורתו תתקיים מחר בבית העלמין הצבאי ברחוב קלוזנר.

בן להוריו ז'אק ואלכסנדרה ואח ל-יחסקל ואחותו גוילה. הקבורה תתקיים בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי ברחוב קלוזנר.

הרב יוני ברלין מנהל אמית כפר בתיה ברעננה בו למד אליהו ספד: "בית הספר אבל על נפילתו של נער נפלא, שרצה לתרום לחברה, להגן על המדינה ועל עם ישראל ושילם על כך בחייו".

איזבל סוויד המחנכת של אלי הי"ד בתיכון אמית כפר בתיה ברעננה מספרת כי "אלי היה נער מהמם בעל חיוך כובש שלא ויתר לעצמו אף פעם למרות קשיי השפה וקשיי ההסתגלות כעולה חדש הוא סיים את לימודיו בהצלחה וזכה לתעודת בגרות איכותית. תלמיד שחלם להיות חייל קרבי, נער שאהב ללמוד תורה והלך תמיד עם חיוך על השפתיים".

ירון כרמי שהיה מנהלו בתיכון אומר כי "אלי נולד למשפחה אידאליסטית אשר עשתה עליה מצרפת וגדל להיות נער שובה לב, ערכי, אהוב ואוהב. הוא ידע שילך להיות לוחם, היה גאה בכך והאמין שזו חובתו. תלמיד למופת, שכיבד את הוריו ואת מוריו והצטיין בלימודים למרות שלא היה לו קל".

עדי צוברי, המנהלת והיועצת: "אלי היה אהוב על כל החברים, הוא אהב לטייל בארץ, היה מחובר בכל מאודו לתורה, למצוות והיה פעיל בבית חב"ד הפועל בקהילת העולים מצרפת ברעננה, בית הספר מחבק את הוריו ואת כל המשפחה בשעה כה קשה".