הבן והאב במדי מכבי ת"א
הבן והאב במדי מכבי ת"אצילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

המשיך את המסורת המשפחתית. אחרי שזכתה באליפות המדינה בכדורגל ועוד בטרם הסתיימה לה סופית עונת 2023/24 בליגת העל בכדורגל, החלה האלופה החדשה מכבי ת"א להתכונן לקראת העונה הבאה.

היום (רביעי) הודיעה האלופה מת"א על החתמתו של שוער העתיד של הכדורגל הישראלי, אופק מליקה בן ה-19.

מליקה זכה באליפות הנוער העונה עם מכבי פתח תקווה כאשר הציג עונה מצויינת בין הקורות של הקבוצה ממלאבס.

בפתח תקווה הציעו למליקה להמשיך בקבוצה ולקבל דקות בקבוצה הבוגרת, אך זה בחר ללכת עם הלב ועם והעדיף את המסורת המשפחתית, כאשר הוא דור שלישי לשחקני מכבי ת"א במשפחתו.

מליקה שהיה חלק מהישגה יוצא הדופן של נבחרת הנוער של ישראל באליפות העולם בכדורגל, המונדיאליטו, הוא בנו של שוער מכבי ת"א בעבר ירון ששיחק בין השנים 1991-1994 וכן נכדו של הסב שמואל שהיה גם הוא שוער במדי המכבים מת"א בין השנים 1972-1974.

דווקא דודו של מליקה הצעיר, מאיר הוא שנחשב לשחקן המפורסם ביותר במשפחה ששיחק במדי מכבי, כאשר שיחק דווקא בעמדת החלוץ וכבש 63 שערים במדי הצהובים מת"א בשתי קדנציות שונות וב-256 הופעות בסך הכל.

מליקה נחשב לאחד משוערי העתיד של ישראל ובמכבי הבטיחו כי ישמש כשוער השני בקבוצה בעוד רועי משפחתי ימשיך להיות שוערה הראשון של האלופה.

מליקה חתם לחמש שנים בשורות האלופה והוא למעשה הרכש הראשון של מכבי לקראת העונה הבאה.

"אני מודה על האמון שניתן בי. להצטרף למכבי תל אביב, אלופת המדינה, הוא חלום של כל ילד שמתחיל את הקריירה בכדורגל הישראלי. להיות דור שלישי של שוערים במכבי אחרי אבא וסבא זה מעמד מרגש עבורי. אני מחכה כבר לפגוש את החברים שלי לחדר הלבשה, ללמוד ולעבוד קשה כדי שאוכל להוכיח את עצמי ובמקביל לעזור לקבוצה להשיג את כל המטרות שלה", אמר מליקה לאתר הרשמי של מכבי ת"א.