ניבו מטביע את הפועל הערב
ניבו מטביע את הפועל הערבצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

כמעט. בשנים האחרונות הפועל ת"א מצליחה להגיע לא מעט פעמים לרגעים גדולים בכדורסל הישראלי, אך ממעטת לזכות בתארים ולנצח ברגעים המכריעים.

כך קרה גם הערב (רביעי) כאשר זו איבדה יתרון דו-ספרתי מבטיח בדרבי התל אביבי וסיימה אותו שוב במפח נפש עם הפסד ליריבה העירונית המרה מכבי ת"א בתוצאה 82:88.

מכבי שהתאוששה מההפסד בגמר גביע המדינה, עם ניצחון על אותה אחת, מחזיקת הגביע הפועל ירושלים שלושה ימים לאחר מכן, פתחה את המשחק טוב אך ברבע השני נעצרה ונקלעה לבור גדול כשפיגרה בהפרש דו-ספרתי.

הפועל שטרם הפסידה תחת אימונו של דדאס ומחזיקה במאזן מושלם של חמישה ניצחונות מאז מונה אליה למאמנה, קלעה סל גדול עם הירידה להפסקת המחצית ונדמה היה כי מכבי בדרך להפסד נוסף באולמה הביתי בתוך זמן קצר ואולי גם בדרך לאבד את המקום הראשון בטבלת הליגה ליריבה המושבעת מהצד האדום של העיר.

למזלה של מכבי, לורנזו בראון ורומן סורקין היו שם עבורה וביחד עם תמיר בלאט השלושה הצליחו למחוק את הפער הגדול כולו ולתפוס את ההובלה.

הפועל ניסתה לעשות כל מה שיכלה אך זה היה מעט מדי עבורה ובעיקר מאוחר מדי. זה נגמר עם 82:88 לזכות המכבים מת"א שמסיימים את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורסל ומבטיחים גם יתרון בייתיות בסדרת גמר הפלייאוף - בדרך לזכיה נוספת באליפות המדינה בכדורסל?