עמיחי אליהו
עמיחי אליהוצילום: Chaim Goldberg/Flash90

שר המורשת עמיחי אליהו צפה בסרטון חטיפת התצפיתניות והסביר כי ראה בעיניים שלהן "את אשמתם של אנשי אוסלו".

"אני צופה בסרטון ורואה להם בעינים את האשמה", כתב השר אליהו לאחר שצפה בתיעוד. "את אשמתם של אנשי אוסלו שלא הקשיבו להגיון הצרוף, שלא שמעו את הכוונה של הפלסטינים לרצוח אותנו".

הוא הוסיף והאשים את מי "שסיפרו לכולנו שיש 'קורבנות שלום'. את אשמתם של גבי גזית וחבריו שהסיתו נגד המתיישבים בגוש קטיף ולא הקשיבו לדמעות ולתחנונים בתפילת הנערות. של אותם משפטנים שאסרו עלינו לבצע ירי כלפי מחבלים".

אליהו האשים בנוסף את "אותם פרקליטים שאסרו לייצר הרתעה נגד תומכי טרור. של מי שדאג לפנק את המחבלים בבתי הכלא שלנו. שאישר לשלוח להם חיילות על מנת שיוכלו לספק את עצמם ולהיות בשקט - שקר".

גם את מי שאסף את הנשקים מכיתות הכוננות וטען שהחמאס מורתע האשים אליהו והמשיך לפרט את האשמה גם על "מי שדאג לטפל בסינוואר בבתי החולים. של מי שפעל להקים על הראש של כולנו מדינה נאצית".

התיעוד קשה לצפיהצילום: ללא קרדיט

"של מי שדרס ורמס את הזכויות של המפגינים מהימין, אותם שרק ביקשו לחיות ולשרת את העם הזה. את האשמה של מי שהזמין על מדינת ישראל לחצים בין לאומיים על מנת לתת לטרוריסטים הללו הכרה בין לאומית".

לסיום ביקש להעביר מסר: "למי שהתפקח אפשר גם לסלוח. אני לא סולח לכל מי שעשה את זה בעבר וממשיך לעשות את זה היום. הסרטון אכן קשה אבל הטיפשות, הכאב והשכחה קשים ממנו".