שחקני אטלאנטה חוגגים הערב היסטוריה באירופה
שחקני אטלאנטה חוגגים הערב היסטוריה באירופהצילום: רויטרס

51 משחקים ללא הפסד, זהו היה מאזנה של אלופת גרמניה החדשה, באייר לברקוזן איתו הגיעה אל משחק גמר הליגה האירופית הערב (רביעי) מול אטלאנטה האיטלקית.

בכל פעם שנקלעה לפיגור הצליחה העונה לברקוזן לצאת ממנו ולסיים לכל הפחות בתוצאת תיקו ופעמים לא מעטות, 12 במספרם, גם הצליחה להפוך לניצחון.

כך היה בכל המפעלים בהם שיחקה, בגרמניה ובאירופה. יכולת זו של לברקוזן לחזור מפיגור והעובדה כי לא הפסידה לכל אורך העונה, היא שהביאה לה לראשונה בתולדותיה את אליפות גרמניה בכדורגל והפכה אותה לשיאנית הקבוצות בכל אירופה שלא הפסידה במשך זמן כה רב.

דווקא הערב, במשחק ישיר על התואר היוקרתי והשני בחשיבותו במפעלים האירופיים, בגמר הליגה האירופית, נעצרה לברקוזן.

אטאלנטה שהפסידה מוקדם יותר ליובנטוס בגמר הגביע האיטלקי, לא רצתה לסיים גמר שני ברציפות עם מחמאות בלבד וללא זכיה בתואר, וכבר בדקה ה-12 עלתה לתרון משל לוקמן שחקנה הניגרי. 12 דקות אחר כך לוקמן השלים צמד שלו ושל קבוצתו האיטלקית, אך גם אז אף אחד לא הימר נגד הגרמנים שכבר הוכיחו לא פעם העונה כי הם מצליחים לחזור מפיגור כפול.

לצערם, הפעם, במשחק החשוב ביותר העונה והיוקרתי מכולם, הם כשלו ונעצרו ולוקמן השלים שלושער היסטורי בדקה ה-75, שלושער שמכתיר את אטאלנטה האיטלקית לראשונה בתולדותיה לאלופת הליגה האירופית עם התואר האירופי הראשון בו היא זוכה אי פעם.

לברקוזן נעצרת עם רצף היסטורי של 51 משחקים ללא הפסד. רצף שנעצר הערב במשחק החשוב מכולם.

לברקוזן מפספסת הזדמנות להניף גביע אירופי שני אי פעם וראשון מאז גביע אופ"א בו זכתה ב-1987/88.