יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש ח"כ צבי סוכות חשף היום (חמישי) תיעוד ממצלמות האבטחה, בו רואים את המחבל שרצח את בנימין אחימאיר מסתובב עם הסכין ומחכה לקרבן הבא.

התיעוד נחשף במהלך דיון מיוחד שקיים סוכות, שמטרתו בירור שורת המחדלים שהתקיימו סביב הרצח והחיפוש אחר גופתו של אחימאיר.

בתיעוד, שצולם במצלמת אבטחה של חוות מלאכי השלום בבנימין כשלוש שעות לאחר הרצח, תועד המחבל כשהוא עם סכין שלופה בידו בשער החווה, הולך לאיטו הלוך ושוב וממתין לקרבן הבא.

אביו של בנימין אחימאיר דיבר בפתח הדיון, לצד נציגים מהמועצה האזורית בנימין, נציגי המשטרה, הצבא, יכ"ל ומתנדבים שאיתרו לבסוף את גופתו של בנימין ז"ל.

מח"כ צבי סוכות נמסר: "כינסתי את הדיון היום כדי להבין קודם כל את שורת המחדלים ולאחר מכן להפיק לקחים ולגבש נהלים מסודרים לאיתור נעדרים ביו"ש ובכלל. במהלך הדיון חשפנו תיעוד של המחבל לאחר הרצח, מסתובב לאיטו עם סכין שלופה ומחכה לקורבן הבא. אם היו מוציאים את הסרטון הזה בזמן אמת, היינו יכולים לקצר הרבה תהליכים".

סגן ראש המועצה האזורית בנימין עמיחי רחמים אמר בדיון: "ההתיישבות והצבא חד הם בשגרה ובחירום. יש חשיבות עליונה לשפר את אחיזת השטח על ידי הקמת חמ"לי תצפיות על מנת למנוע אל הרצח הבא, המחבל הארור שנראה בתמונה עם סכין בידו רצה לרצוח כמה שיותר יהודים. הוא ניזון מסביבה תומכת. מערכת הבטחון חייבת להעביר מסר במעשים בשטח שיגרום למי שחושב לעשות פיגועים כאלה להתחרט מיד".