קוד QR בקבר של עדי צור
קוד QR בקבר של עדי צורצילום: באדיבות המשפחה

ביום הזיכרון אשתקד השיקה רחל מייט את פלטפורמת ההנצחה ריממבר המאפשרת לכל אדם שאיבד בן משפחה או חבר קרוב להקים לו דף זיכרון.

הדף כולל פרטים אישיים, ביוגרפיה, גלריית תמונות וסרטונים, סיפורים מחייו, מקומות הנצחה, גוגל מפות עד הקבר ועוד. עם פרוץ המלחמה הבינה מייט כי הפלטפורמה הזאת היא השליחות בימים קשים שלוויה רודפת לוויה ואפילו את השמות קשה לזכור.

"אנחנו עסוקים בעבודת תיעוד החללים ז"ל, יחד עם מתנדבים ומתנדבות אנחנו אוספים את המידע, כותבים ועורכים מעלים לדפי ההנצחה, יוצרים לינק וקוד QR לשיתוף כשי שכל מי שהכיר יוכל להוסיף תמונות וסיפורים, ומי שלא הכיר יוכל להדליק נר או פרח ולשלוח מילות נחמה למשפחות", מספרת מייט לערוץ 7. מייט מדגישה כי, "כמובן שאני הכי אשמח אם נזכה עוד היום לגאולה שלמה ולא יהיה צורך במיזם שלנו".

חיים אוזן, מראשי המיזם, מרחיב על המיזם ומדגיש כי המיזם הוא התנדבותי בלבד ללא כל עלות: "לכל חלל מחללי חרבות ברזל יש כבר דף בריממבר עם שם תמונה ומידע ראשוני, כאשר למאות חללים יש כבר דף מלא מידע שממש מספר את סיפור חייהם. היעד שלנו שעד ה-7.10.24 נמלא את כל דפי חללי ה7.10 בתוכן מרגש ונדביק את דסקיות הקוד על כמה שיותר מצבות".

ביום הזיכרון שיתופי פעולה רבים שנרקמו במהלך התקופה באו לידי ביטוי ומשפחות רבות שלחו הודעות ותמונות ממצבות יקיריהם. "הרגשנו שעשינו ועדין עושים משהו ענק", מציינת אורית מתנדבת שכבר הספיקה להקים דפים ליותר מעשרה חללים.

רבקה גרינברג מנהלת המוצר מספרת כי צוות הפיתוח עובד בימים אלו על שדרוגים ותוספות שעולים מהשטח: "אנחנו קשובים מאד למשפחות ולמתנדבים ולומדים יחד איתם איך הכי נכון לבנות את ההנצחה שתיתן תמונה מלאה ונוחה לקריאה על יקירם".