בטקס הנחת אבן הפינה לבית המדרש "אהל שי" על שם שי פיזם הי"ד שרו תלמידי ישיבת הר עציון לצעירים את "שירו של אבא" הידוע גם בשם "יבנה המקדש" בתוספת בית חדש לרגל המלחמה שחיברו הרב עמיחי גורדין והרב חיים נבון.

היו שותפים עמנו - ויחד כולנו נמשיך את דרכו של שי!

אלו הם מילות הבית החדש: "אם בקרב נפלת רע, רע יקר מפז, אם בקרב נפלת רע, רע יקר מפז, לא לשווא אחי נפלת בין נהר לים, כי מן הדמים האלה ייבנה העם".

תלמידיו של שי בישיבה החליטו להמשיך את רוחו ופועלו ולהקים לזכרו את בית המדרש "אוהל שי" על שמו.

בטקס הנחת אבן הפינה השתתפו משפחתו, תלמידיו, ראשי ישיבת ההסדר הר עציון - הרב יעקב מדן, הרב משה ליכטנשטיין והרב ברוך גיגי, ראש מועצת גוש עציון ירון רוזנטל, נציגים בכירים ממשרד החינוך, עמיתיו לצוות הר עציון לצעירים, חברים וקהל רב שבא להשתתף בבניית בית המדרש לזכרו.

היו שותפים עמנו - ויחד כולנו נמשיך את דרכו של שי!

הרב עמיחי גורדין, סיפר לערוץ 7 על האירוע ודמותו של שי: "אין דרך להחזיר לשי מקצת מהטוב הגדול שהישיבה שלנו חייבת לו. שי נכנס מתחת לאלונקה עם לידת הישיבה, והיה שותף אמת לכל שלבי עיצוב אופייה של הישיבה. התפילות, הסדרים, הימים הנוראים, אווירת האמון הגדולה, החברות והאווירה המשפחתית".

"שי הלך לבית עולמו בגיל צעיר מאוד, אבל השאיר אחריו מורשת ענפה. המורשת באה לידי ביטוי בעשרות התלמידים שהוא חינך, ושדמותו, על כל העושר הרב שבה, תחיה בליבם לעד. והיא באה לידי ביטוי באופי של הישיבה שדמותו של שי נטועה בין כתליה", מוסיף הרב גורדין.

לדבריו, "קיבלנו על עצמנו לדאוג לכך שדמותו של שי תמשיך ללוות אותנו ולעזור לנו להיות טובים יותר ומאושרים יותר. קיבלנו על עצמנו לדאוג לכך שנפילתו הפיזית של שי לא תקטין את הטוב ואת האור בעולם אלא רק תגדיל אותו. קיבלנו על עצמנו שנפשו ורוחו יחיו בקרבנו לעד. בית המדרש "אוהל שי", שאת אבן פינתו ירינו היום בס"ד, הוא חלק מהפירעון של המחויבות הללו".

חייו של שי אוריאל פיזם הי"ד נגדעו באיבם, 3 שבועות בלבד לאחר לידת בתו הבכורה ירדן אורי, הוא נהרג בקרב בחאן יונס ביום האחרון של חג חנוכה. חבריו סיפרו ששי היה אדם מעולה וצנוע, תלמיד חכם ארץ ישראלי אשר אהב את עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל, והחליט להקדיש את חייו לחינוך.

בשנה וחצי האחרונה הקים שי יחד עם הרב עמיחי גורדין את ישיבת הר-עציון לצעירים.