דובר היישוב היהודי בחברון, ד"ר נעם ארנון, שוחח עם ערוץ 7 לקראת ההדלקה המרכזית שתיערך בעיר האבות סמוך למערת המכפלה בל"ג בעומר וסיפר על הקשר המיוחד בין חברון לרבי שמעון בר יוחאי.

"חברון מבוססת, במידה רבה מאוד, על תורת הסוד. מי שגילה לנו את הסודות העמוקים של חברון הוא רבי שמעון בר יוחאי. ספר הזוהר מלא באזכורים של חברון ורשב"י מגלה לנו שמערת המכפלה היא פתח גן עדן, שאדם וחווה קבורים שם ועוד הרבה סודות עמוקים", אומר ארנון.

לדבריו, "לכן, באופן מאוד עמוק, חברון ומערת המכפלה קשורים בקשר עמוק עם רבי שמעון בר יוחאי וזה טבעי שאצלנו מציינים את ל"ג בעומר כמועד מאוד מיוחד. זה היה כך כל השנים והשנה בעוצמה גדולה יותר".

לפרטים הרשמה והסעות לחצו כאן

ארנון מזכיר כי "תמיד היתה הדלקה גדולה ליד מערת המכפלה שחלקם אף נסעו למירון לאחר מכן. כשאתה חוגג עם רבי שמעון ועם האבות ביחד - אתה מרגיש ש'ישני חברון' מתעוררים יחד איתנו לשמחה הגדולה הזו של ל"ג בעומר".

והשנה מדובר באירוע גדול עוד יותר על רקע צמצום החגיגות במירון בשל המלחמה. "יש הכנות מאוד משמעותיות להדלקה גדולה ואירוע המוני ואנו מצפים להתוועדות עם הרב דודקביץ' ולהדלקה עם הרב נריה. ציבור ציוני דתי וחרדי שרגיל להגיע בחברון באופן מסורתי יגיע השנה באלפיו".