מתן צנגאוקר
מתן צנגאוקרצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל התנצל הבוקר (שישי) בפני בני משפחתו של החטוף מתן צנגאוקר לאחר שנחשפה בכלי התקשורת עדות המחבל שחטף את יקירה ללא הסכמתה.

"המידע שנאמר בחקירה לא הוצג למשפחתו של מתן טרם הפרסום בגלל טעות אנוש. אתמול תחקרנו את הטעות הזו לתוך הלילה והבוקר דיברתי עם עינב אמו של מתן ועם ירון ואביו והתנצלתי באופן אישי בפניהם", אמר תא"ל דניאל הגרי.

הוא הוסיף "הטעות הזו קרתה בתום לב. זו טעות שנולדה כתוצאה מכך שאנחנו נמצאים במערכה, מערכה עולמית על מנת לא לאפשר לעולם לשכוח את מה שקרה ב-7/10. לצד הדבר הזה החובה שלנו היא להקפיד ולוודא שהמשפחות הן הראשונות שיודעות שהמידע שמוצג באשר ליקיריהן מוצג להן קודם כל ורק לאחר מכן נמסר לתקשורת ומשם לציבור".

בסרטון מתוודה המחבל עבדאללה ראדי (18) שהוא ובני משפחתו רצחו והתעללו בגברים ונשים במהלך המתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר. במהלך דבריו הוא תיאר כיצד חטף את מתן צגאוקר.

"ראיתי קיבוצניק שהתחבא בין העצים, אז תפסתי אותו. זה קרה עם ההגעה של חסן ואבא שלי. חסן רצה לתקוף אותו בגלל שהוא תקף אותו מילולית. הוא נתן לו מכה בגב ואני עצרתי את חסן ואמרתי לו שהגבר הזה עליי. לקחתי את הקיבוצניק ואמרתי לו שאני צריך לחזור הביתה, הוא אמר 'אוקיי'. הלכתי איתו ועם אחמד אבו חג'אג', והתיישבנו, דיברנו קצת. קראו לו מתן. יצאנו אני, אחמד ומתן, כשיצאנו הגיעו שניים עם ג'יפ טויוטה. היה איזה 15 אנשים שם, הם רצו לקחת את מתן ממני בכוח, שאלתי 'מאיפה הם' והם ענו 'מהעיר'. השאר אמרו שהם לא מוכנים להגיד עד שיזהו אותי. הם לקחו אותו ממני בכוח והכניסו אותו לג'יפ, ולקחו אותו משם לעזה", שחזר המחבל.