כדורגל
כדורגלiStock

בכל שבעת מחזורי הפלייאוף העליון של הליגה הלאומית בכדורגל, הליגה השניה, הפסידה עירוני טבריה רק לקריית שמונה וניצחה את כל היתר.

היום (שישי) הצטרפה טבריה לקבוצה הצפונית מקריית שמונה כאשר זו העפילה אל ליגת העל בכדורגל בזכות ניצחון דרמטי על מכבי הרצליה.

היה זה במחזור ה-37 והאחרון של הליגה הלאומית בכדורגל, כאשר אל האצטדיון של הרצליה הגיעו מלבד אוהדי טבריה והרצליה, גם אוהדים רבים של יריבת טבריה במאבק העליה, אוהדי בני יהודה, זאת בזמן שקבוצתם משחקת באותה השעה נגד הפועל אום אל-פאחם.

ערב המשחק מצבן של השתיים בטבלה היה זהה בכמות הנקודות, כאשר טבריה הקדימה את בני יהודה בזכות הפרש שערים בלבד בן 4 שערים ובני יהודה ניצחה יותר משחקים בסך הכללי, מה שהבטיח מחזור סיום דרמטי במיוחד. וכך בדיוק קרה.

טבריה שבעונה שעברה פספסה את חלום ההעפלה אל הליגה הבכירה, עלתה ליתרון כבר בדקה ה-3 כאשר דווקא שחר אמסלם, שוער הרצליה ושחקנה לשעבר של בני יהודה, טעה וכוכב טבריה, חביבאללה, ניצל זאת בכדי להעלות את טבריה ליתרון.

הרצליה לא רצתה להתבזות וכבר בדקה ה-11 השוותה והראתה כי היא באה לשחק ספורטיבי. במשחק המקביל בני יהודה הובילה 1:0 בחוץ על אום אל-פאחם שעלתה לשחק בהרכב חסר במיוחד והוסיפה לכך גם כרטיס אדום שקיבל שחקנה לאחר 2 כרטיסים צהובים בתוך 2 דקות. במצב שכזה, בני יהודה היא שהייתה מצליחה לעשות מהפך בדרך חזרה אל ליגת העל.

בני יהודה הגדילה לעשות כשהצליחה למחוק את כל הפרש השערים עם תצוגת שערים מול הקבוצה הערבית מאום אל פאחם, כאשר בדקה ה-60 הראה לוח התוצאות במשחקה 5:0 מבטיח.

טבריה לא נלחצה והצליחה לכבוש שער נוסף בדקה ה-74, שער שקבע כי היא זו שעולה אל ליגת העל בחזרה.

בני יהודה הספיקה לכבוש שער נוסף אך אום אל-פאחם צימקה במעט והכריעה בכך את זהות העולה השניה אל ליגת העל.

טבריה מנצחת את הרצליה, אותה לא ניצחה מעולם בליגה הלאומית, בתוצאה 4:1 ואחרי 35 שנים בליגות הנמוכות השונות מאז ירדה אל הליגה השניה, היא חוזרת לליגה הבכירה, ליגת העל בכדורגל בזכות הפרש שערים עדיף על בני יהודה.

בני יהודה? זו ניצחה בדיוק בתוצאה שהייתה צריכה בכדי לשוב אל ליגת העל, כשניצחה בתוצאה 6:1. לצערה, זה לא הספיק לה בכדי לשוב כבר לאחר עונה אחת אל ליגת העל ותנסה לעשות זאת בעונה הבאה. וכך, בעונה בה גם הפועל ת"א ירדה אל הליגה הלאומית, לראשונה אי פעם בליגת העל לא יתקיים דרבי תל אביבי.

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון ברך את הקבוצה הצפונית השניה על העפלתה לליגת העל, כשאמר: ברכות לעירוני טבריה, לבעלים אריה קלמנזון ומיקי ביתן, למאמן אלירן חודדה, צוותו והשחקנים על העליה לליגת העל. העיר טבריה ראויה לנציגה בליגה הבכירה בכדורגל הישראלי ואני בטוח שתוסיפו לליגה שלנו צבע ועניין".

מעין סמון חבר מועצת העיר טבריה והממונה על הספורט בעיר, ברך על ההעפלה גם הוא כשאמר: "ברכות לקבוצת הכדורגל של עירוני טבריה על העליה המרגשת לליגת העל. בימים האחרונים עמדתי על כך שהכל תלוי רק בנו וכך היה".

סמון הבטיח כי יעשה הכל בכדי שהקבוצה תקבל את תמיכת העירייה ותתמודד באופן שווה בליגת העל. "כעת נשלב ידיים כולנו ונעשה על שאפשר כדי להעמיד קבוצה ראויה בבמה הגדולה של הכדורגל הישראלי".