אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: איסטוק

מלאני האריס, תושבת העיר ריברסייד בקליפורניה, שהורשעה בקיום מאות שיחות טלפון למשפחה יהודית ובהן איומים ברצח והטרדה על רקע אנטישמי, נידונה לכמעט שלוש שנים בכלא.

על פי סוכן FBI שפירט את ההאשמות נגד האריס בבית המשפט במיאמי, במשך שנים ארוכות היא התקשרה ללא הפסקה למשפחתו של המנכ"ל לשעבר של בית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג, והשאירה הודעות ובהן דברי שטנה ואיומים כלפי המשפחה היהודית. שיחות ההטרדה והאיומים החלו בפברואר 2019, חודשים ספורים אחרי הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, בו רצח רוברט באוורס 11 מתפללים על רקע אנטישמי.

על פי כתב האישום בין החודשים פברואר 2019 ועד מרץ 2022 התקשרה האריס לבית המשפחה היהודית של מנכ"ל בית הכנסת "עץ החיים" 53 פעמים.

בין החודשים אוקטובר 2022 ועד פברואר 2023 ניסתה האריס להתקשר 190 פעמים לבית המשפחה היהודית, אך במרבית הפעמים השיחה לא נענתה או נותקה מיידית על ידי בני המשפחה.

כל השיחות שנענו על ידי בני המשפחה היהודית כללו ביטויי שנאה קשים על רקע אנטישמי, השמצות ואיומים באלימות קשה לרבות איום בעריפת הראשים של בני המשפחה היהודית. מרקנזי לפוינטה, התובע במחוז הדרומי של פלורידה, אמר כי "האיומים האנטישמיים של האריס הטילו אימה על משפחה יהודית. שיחות הטלפון וההודעות הקוליות מלאות השנאה שלה היו מתועבות. אף אחד לא צריך לחיות בפחד מאיומים, הטרדות ואלימות מעוררת שנאה".

האריס הודתה באשמה בחודש מרץ האחרון, וביום שישי החליטו השופטים לשלוח אותה ל-32 חודשים מאסר בפועל, כאשר לאחר מכן במשך שלוש שנים היא תהיה תחת פיקוח של קצין מבחן.