יונתן רזאל
יונתן רזאלצילום: שינובי מדיה

לפני שנתיים הגשים יונתן רזאל חלום והקים בית ספר למוסיקה בשם 'שירת הלויים', בית ספר שמנסה להעניק ולפתח את חכמת המוסיקה, את החיבור הזה בין היופי לקודש, בין החכמה לטהרת הלב.

אבל, כמו אצל כולנו, בשמחת תורה הכל השתנה. "איך נמשיך לשיר? רבים מצוות בית הספר ומתלמידינו גוייסו לחזית. אחרים חוו אובדן, קרוב או רחוק. עבור כולנו הימים אינם פשוטים. החיילים. הפצועים בגוף ובנפש. המפונים שנעקרו מביתם. כמה דמעות".

"ובדיוק בגלל זה היה לנו חשוב לשיר את המילים והלחן של ר' שלמה קרליבך לשיר המעלות, לחן שבפעם הראשונה ששמעתי אותו הרגשתי שהנשמה שלי כבר מכירה אותו. געגועים, שמחה, עצב והתרגשות מעורבים יחד. יכול לשמוע את אבות אבותינו בבית המקדש שרים את מילותיו של דוד המלך".

"אלו מילים של תקווה. וכשעמדתי יחד עם התלמידים והצוות ושרנו, ידעתי כי הגדיל ה' לעשות עמנו. זה העם שלנו. ולא משנה מה אנחנו עוברים - תמיד נביט למעלה ונמשיך לשיר. באותו הרגע ראיתי מול עיני את שביתנו כאפיקים בנגב. את יישובי העוטף כשהם משגשגים. את מי שזרע בדמעה וברינה עוד יקצרו".

"מי ייתן ומשירת הלוויים נזכה להאיר אל העולם, לגעת בלבבות, ונזכה לשיר אל מול פתח ההיכל בהר קדשנו. הגדיל ה׳ לעשות עימנו, היינו שמחים".