סמ"ר בצלאל צבי קובץ וסמ"ר סהר סודאי
סמ"ר בצלאל צבי קובץ וסמ"ר סהר סודאיצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל התיר לפרסום כי סמ"ר סהר סודאי, בן 20 מתל אביב, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. סודאי שירת כלוחם בגדוד רותם, חטיבת גבעתי.

בנוסף, לוחם מילואים ביחידת לוט"ר אילת, עוצבת אדום, נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. "הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה", נמסר.

מוקדם יותר פורסם כי סמ"ר בצלאל צבי קובץ בן ה-20 מירושלים, לוחם בגדוד "נצח יהודה" שבחטיבת כפיר, מת מפצעיו לאחר שנפגע באורח קשה בקרב בבית חאנון שבצפון רצועת עזה ביום רביעי שעבר. מתחילת המלחמה נפלו 636 חיילים וחיילות, ו-282 נהרגו מתחילת התמרון הקרקעי ברצועה בסוף אוקטובר.

יוסי לוי, מנכ"ל עמותת נצח יהודה, סיפר על בצלאל קובץ בשיחה עם N12: "בצלאל הגיע אליי לפני כשנתיים וביקש להצטרף למכינת בצוותא לקראת גיוס צבאי. בשירות הוא התקדם מהר, יצא לפיקוד והפך למפקד כיתה. בשבוע שעבר הוא היה אמור להתחיל את ההכנה לקורס קצינים. הוא לא הספיק ונפצע אנוש בתקרית בצפון רצועת עזה".

"בצלאל היה נער מפוצץ במוטיבציה, חשב תמיד איך להתקדם ואיך להפוך ללוחם מצטיין. הוא התגייס לנצח יהודה ומפקדיו מעידים עליו שהוא תמיד היה מגדיל ראש וחושב קדימה. באותו יום שבו הוא נפצע, נפל סגן מפקד הפלוגה שלו סרן ישראל יודקין וקצין נוסף מהפלוגה אליהו אמסלם".

ביום רביעי שעבר הותר לפרסום מותם של שלושה חיילי צה"ל בצפון הרצועה: רס"ר במיל' גדעון חי דירוא בן ה-33 מתל אביב, לוחם ביחידת יהל"ם שנפל בקרב, וכן סרן ישראל יודקין בן ה-22 מכפר חב"ד, קצין בגדוד "נצח יהודה", שנהרג בתקרית אחרת לצד סמ"ר אליהו (אלי) חיים אמסלם בן ה-21 מרעננה, שמשרת גם הוא בגדוד של חטיבת כפיר.

באירוע שבו נפל רס"ר חי דירוא ז"ל נפצעו באורח קשה קצין לוחם מגדוד "נצח יהודה" ולוחם במילואים מיחידת יהל"ם שבחיל ההנדסה הקרבית. השניים נפגעו מפיצוץ מטען במבנה. באירוע שבו נפלו סרן יודקין ז"ל וסמ"ר חיים אמסלם ז"ל נפצע באורח קשה לוחם כפיר. השלושה נפגעו מירי צלף.