אריאל דנינו בשחרור
אריאל דנינו בשחרורצילום: ללא קרדיט

פעיל הימין אריאל דנינו השתחרר הבוקר (שני) מכלא רימונים לאחר שבעה חודשי מעצר מנהלי.

עם שחרורו קיבל דנינו צו הרחקה מנהלי למשך חצי שנה מיהודה ושומרון החתום על ידי אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס.

בנוסף להרחקה משטחי יהודה ושומרון לרבות ביתו בגבעת קומי אורי ביצהר, אוסר הצו על דנינו ליצור קשר עם שבעה מחבריו - מרביתם חברי חמ"ל המתנדבים לאיסוף מודיעין שהקים דנינו עם פרוץ המלחמה.

דנינו נעצר במעצר מנהלי בשבועות הראשונים למלחמה לטענתו לאחר שניהל חמ"ל מתנדבים לאיסוף מודיעין ברשתות הערביות על התארגנויות עויינות, פעילות טרור מצד הרשות הפלסטינית והסתה בכפרי האזור. חומרי המודיעין שאסף החמ"ל הועברו בזמן אמת לדרגי השטח במערכת הביטחון וסייעו בעשרות פעמים בצורה ישירה.

לאחר שבעה חודשים הבוקר משתחרר דנינו מן הכלא, אך הוא מנוע בצו מנהלי להגיע לחמ"ל ביצהר וכן ליצור קשר עם מפעיליו.

במשפחתו של דנינו הגיבו בחריפות לצו המנהלי החדש: "מה שקורה כאן מול העיניים שלנו הוא קונספציה על סטרואידים. במקום לפקוח את העיניים אל מול ההסתה המטורפת ברשת ומעורבותה העמוקה בטרור של הרשות הפלסטינית שהולכת ומתאמנת בחו"ל, בוחרים גלנט ופוקס להשתיק באמצעים דורסניים וחסרי תקדים דווקא את אלו שמתריעים מפני הסכנה".

"אחרי שבעה חודשים של מעצר ללא משפט בתנאים קשים, הבינו פוקס וגלנט כי לא הצליחו לשבור את רוחו ומנסים כעת להמשיך בהתעמרות ובהשתקה. אך אנחנו כאן כדי לבשר היום: שום התנכלות, דורסנית ככל שתהיה, לא תמנע מאריאל להמשיך ולעמוד ולהתריע בשער מפני המחדל הבא. עם ישראל התפכח כבר לאחר הטבח ולא מוכן לחזור לקונספציה של ערב שמחת תורה, הגיע הזמן שאלו שלכאורה אמונים על ביטחוננו יתפכחו אף הם", הוסיפו בני משפחתו של דנינו.