תיעוד ההפגנה בהר הצופיםנועה עזרן מתא לביא בעברית

באוניברסיטה העברית בירושלים נערכת היום (שלישי) "שביתת מחאה נגד ההשמדה והטבח בעזה" שהפכה להפגנה פרו פלסטינית ביוזמת תא חד"ש במוסד האקדמי.

הסטודנטים קראו קריאות "אין פתרון מלבד הוצאת הכובש" ו"ברוח ודם נפדה את אל אקצא" ואף הניפו דגלי אש"ף.

הפגנה בהר הצופים
הפגנה בהר הצופיםצילום: נועה עזרן מתא לביא בעברית

הנהלת אוניברסיטה לא מנעה את קיום האירוע - ולפי שעה גם לא התנערה ממנו. ההפגנה פוזרה בסופו של דבר על ידי המשטרה.

רס"ן (במיל') שי רוזנגרטן, סגן יו"ר אם תרצו אמר כי "התעודים מהאוניברסיטה העברית מזעזעים. הנהלת האוניברסיטה חייבת להכניס את המשטרה לקמפוס ולעצור את הסטודנטים המסיתים".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב "לא יעלה על הדעת שהאוניברסיטה העברית מאפשרת הפגנה ביזיונית של תומכי טרור, שמניפים דגלי פלסטין בלב שטח האוניברסיטה בשעה שחיילנו הגיבורים נלחמים בשדה הקרב.

אני קורא לראשי האוניברסיטה להשעות לאלתר את כל המוחים, ובמידה ותבחר שלא לנקוט מולם בצעדים, נפעל בכנסת בכל הצעדים העומדים לרשותנו על מנת לעכב להם את כל התקציבים".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיבח את השוטרים שפיזרו את ההפגנה, "במשמרת שלי תהיה אפס סובלנות כלפי הפרות חוק. לצערי ההפגנה התנהלה זמן רב מדי, וכל זה באישור האוניברסיטה. אני קורא לשר החינוך יואב קיש ולהנהלת האוניברסיטה להתחיל לפעול ביד קשה נגד הפרת החוק והסדר במוסדות החינוך. הגיע הזמן למשילות!".

יו"ר השדולה למען זכויות הסטודנטים בכנסת, ח"כ אריאל קלנר, אמר לערוץ 7: "אני רואה בחומרה רבה את התמיכה באויב שמתבטאת באוניברסיטה העברית. תמיכה באויב בזמן מלחמה חייבת להיגדע מהעולם. אדרוש דיון בכנסת ולא נעבור על כך בשתיקה. לא ניתן לתומכי טרור להטיל אימה על ציבור הסטודנטים".

סגן השר ח"כ אבי מעוז הוסיף: "בזמן שחיילינו הגיבורים מוסרים את נפשם למען עם ישראל, ישנה חבורת אנרכיסטים תומכי טרור שקוראים קריאות אלימות באוניברסיטה העברית. גם לחופש הביטוי והמחאה יש גבול. לא ייתכן שראשי האוניברסיטה ישתקו לנוכח קריאת כאלה התומכות בטרור. יש להדיח את הסטודנטים תומכי הטרור הללו ויפה שעה אחת קודם".

ח"כ עודד פורר פנה ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת וביקש לקיים דיון דחוף בוועדה ובו בזמן לפעול לסילוקם של המפגינים מהאוניברסיטה העברית. "לא יתכן כי בעיצומה של המלחמה כדי להשיב 125 חטופים המוחזקים בידי חמאס וסובלים מרעב התעללות ופגיעות מיניות, ישמעו קריאות כגון אלו במוסד לימודים ישראלי, המתוקצב על ידי המדינה".

עוד הוסיף ח"כ פורר כי "הביזיון הזה, של הכלת התמיכה בטרוריסטים בשם חופש הביטוי, הופך למעשה לחופש שיסוי וחייב להפסק. על הנהלת האוניברסיטה חלה החובה למנוע את השתוללות תומכי הטרור ולעצור את חופש השיסוי שמשתולל שם ומאיים על כל הסטודנטים שמתנגדים לטרור".

יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית אלחנן פלהיימר הגיב: "מה שאנחנו רואים באוניברסיטה העברית זו הפקרות בלתי נתפסת. אין מנוס מקידום חקיקה שתעגן את הטיפול והסנקציות במסיתים לטרור ואנו קוראים לכל הגורמים הרלוונטיים ובראש ובראשונה מחברי הכנסת להצטרף למאבק שלנו נגד הטרור באקדמיה".