פועלים פלשתינים נכנסים לישראל
פועלים פלשתינים נכנסים לישראלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנפקת היתרי העבודה לפלסטינים מיהודה ושומרון נמשכת כרגיל למרות ההתחייבות של המדינה להפסיק את הנפקת ההיתרים אחרי השבעה באוקטובר.

על פי דיווח בכאן חדשות, אלפים מהפלסטינים שקיבלו היתר, עוברים את הגדר בניגוד לחוק ובלי בידוק.

גורם ביטחוני צוטט בדיווח: "מדובר במחדל שיתפוצץ לנו בפנים. בשל לחצים פוליטיים של שרי הימין, ראש הממשלה נתניהו כבר חודשים לא מסדיר את עניין הפועלים הפלסטיניים".

המנהל האזרחי הוא הגורם שאחראי על הנפקת ההיתרים, אך לדבריו היתרי העבודה שונים מהיתרי מעבר, ולכן לא הם אלה שמאפשרים להם להיכנס לשטח הקו הירוק.

לפי מקורות במערכת הביטחון, אלפי פועלים "מנצלים" את היתרי העבודה לצורך כניסה בלתי-חוקית לשטח ישראל, דרך פרצות בגדר ותעשיית השב"חים.

השר ניר ברקת הגיב: "שר הביטחון גלנט ממשיך להכניס פועלים פלסטינים לישראל בניגוד לסמכותו ותוך התעלמות מהחלטות הקבינט הכלכלי. אני קורא לראש הממשלה להתערב ולעצור מיד את כניסת הפועלים הפלסטינים לישראל שמסכנים את אזרחי ישראל".

"לא ייתכן שמערכת הביטחון וגלנט יתעלמו מהחלטות הממשלה ויתנהלו כאילו אין חוק וסדר במדינה. בלתי נתפס שאחרי טבח ה-7.10 אנשי הקונספציה ממשיכים לסכן את אזרחי ישראל ולאפשר לפועלים הפלסטינים להסתובב בערי ישראל בחופשיות תוך סיכון ביטחוני ממשי", דברי ברקת.