יולי אדלשטיין
יולי אדלשטייןצילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין, שיגר הערב (רביעי) מכתב לשר הביטחון, יואב גלנט ולשר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר ובו דרישה לפתרונות ולטיפול מיידי בנושא ביטחון יישובי קו התפר.

"לאחרונה הוחלט על צמצום עד כדי ביטול תוכנית 'בני המקום', שסיפקה הגנה מקומית לישובי קו התפר. תוכנית זו הוקמה כפתרון זמני עד שמשרד הבט"פ יכין תוכנית חלופית. לצערי, המצב הנוכחי מסתכם בחזרה לימים שלפני ה 7 באוקטובר. עם זאת, לא רק שהסכנה לא חלפה, אלא שהיא הולכת וגוברת", כתב אדלשטיין.

הוא ציין כי "ועדת החוץ והביטחון בראשותי קיימה דיונים בנושא ואף יצאתי לשטח באופן אישי על מנת לעמוד מקרוב על ההתפתחויות והמענה הביטחוני למצב. אין להפריז בחשיבותה של הגנה על גבולות הארץ, ובייחוד על רצועת קו התפר, שהמרחק ממנה לישובי מרכז הארץ הם קילומטרים בודדים".

"לאור האירועים האחרונים להם היינו עדים, אני קורא לכם להעמיד לאלתר פתרונות ראויים ומידיים. אין מדובר יותר בדיון תיאורטי של 'מה אם' ו'אולי', שכן אנו כבר למודי ניסיון מר. זה הזמן של כולנו לקחת אחריות ולנהל את האירוע בקו התפר. הכתובת על הקיר ועל הגדר - עיכוב בתגובה עלול לעלות בחיי אדם", דברי אדלשטיין.