זירת הפיגוע
זירת הפיגועצילום: הצלה ללא גבולות יו"ש

שני ישראלים נפצעו הערב (רביעי) באורח אנוש מדריסת מחבל באיזור שכם, על כביש 5077, סמוך ליישוב איתמר.

המחבל הדורס שהגיע מתוך שכם נמלט בחזרה לתחומי העיר וכוחות גדולים של צה"ל שהוזעקו לזירה פתחו במרדף בניסיון לאתר אותו. בניסיונות האיתור השתתפו כוחות אוויריים, כוחות איסוף ויחידות מיוחדות. תוך זמן קצר המחבל הסגיר את עצמו לידי הכוחות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר בעקבות הפיגוע, "אני מחזק בשם ההתיישבות בשומרון וכל עם ישראל את ידי צה"ל ואת ידי החיילים הגיבורים. אני קורא ודורש שוב לסגור את המחסומים הבטחוניים כגון מחסום המעבר הבטחוני שלידו התרחש הפיגוע הקשה הזה. לא ייתכן שייצא מפגע ויוכל לחזור באין מפריע לתוך 'הרשות הפלסטינית'. אני שב וקורא לממשלה להמשיך במלוא הכח, לבצע פעולות התקפיות בתוך הכפרים לאיתור המחבלים ולאיסוף הנשק. לא יכול להיות ששגרת החיים של האויב תבוא על חשבון חיי או בריאות חיילינו.

אני מאחל בריאות מלאה ומהירה לפצועים וקורא לסגור עכשיו את כל המחסומים הבטחוניים כתגובה לפיגוע הקשה הזה".

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, ישראל גנץ, הוסיף: "הערב אנו רואים שוב כיצד האוייב כאן ביהודה ובשומרון מחפש את השמדתנו בכל מקום - בשומרון ובבת חפר. התשובה צריכה להיות במעשים - הממשלה וצה"ל חייבים לפעול בשטח מהיסוד מול האוייב ומול האוכלוסיה שתומכת בו".

כוחות ההצלה בזירת הפיגוע
כוחות ההצלה בזירת הפיגועצילום: הצלה ללא גבולות יו"ש

כוחות ההצלה בהם כונני "הצלה ללא גבולות" וכוחות רפואה של צה"ל טיפלו בפצועים ופינו אותם לבתי חולים.

איתיאל ואיילה לוי חובשי איחוד הצלה מסרו: "נמסר לנו בזירה כי מדובר בשני הולכי רגל שנדרסו ובעקבות כך הם נפצעו אנוש וקשה. הענקנו סיוע בזירה לאחד הפצועים שמצבו בשלב זה מוגדר אנוש. פצוע נוסף פונה מהמקום ונמסר לנו כי הוא פונה במצב קשה".