הסנאטור לינדזי גרהאם מבקר בימים אלה בישראל בפעם החמישית מאז ה-7 באוקטובר ובאולפן ערוץ 7 הוא התארח לשיחה בנוגע ליחסי ישראל וארה"ב על רקע המלחמה בעזה.

לגרהאם הוענק פרס ירושלים של ערוץ 7 כהוקרה "על תמיכתו האיתנה והבלתי מעורערת בישראל" לקראת כנס ירושלים שייערך ביום ראשון הקרוב בניו יורק.

הוא קרא לממשל ביידן לגבות את ישראל ללא סייג. "הסיוט הגרוע ביותר של איראן הוא שהעולם הערבי יתפייס עם ישראל וזה קורה. אנחנו מגבים את ישראל במלחמה וכבר מיד אחרי ה-7 באוקטובר הבאתי לכאן משלחת של סנאטורים רפובליקנים ודמוקרטים כדי להצהיר מכאן בפני כל העולם שלישראל יש את הגב של כל האמריקנים. אתם מקבלים מאיתנו פצצות מנוחות ונשק מתקדים כדי להגיע לחמאס ואסור לדחות שום משלוח של נשק".

"לחיזבאללה, לחמאס ולאיראן יש דבר אחד משותף - הרצון להרוג את כל היהודים. הם לא מנסים לעזור לפלסטינים. חמאס אינה תנועה לשיפור חיי הפלסטינים - אלא תנועה להשמדת מדינת ישראל", הדגיש גרהאם.

להרשמה לכנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן

הוא תהה כיצד יש גורמים אמריקניים ואירופים שאינם תומכים בעמדה הישראלית. "ישראל מנסה להגן על עצמה מפני ארגון טרור רצחני שאומר בגלוי שיפגע בה שוב ושוב. חמאס משתמש בפלסטינים כמגן אנושי. הם לוקחים מסגדים והופכים אותם למאגרי תחמושת. הם לא היססו לאחסן רקטות בבתי ספר ובדירות מגורים. חמאס מעוניין להגדיל את מספר ההרוגים האזרחיים כדי לבודד את ישראל בזירה העולמית. זה לא הזמן לתגמל מחבלים שמשתמשים באזרחים כמגן אנושי. התשובה היא לא לצמצם את התחמושת לישראל אלא להאיץ את השמדת החמאס. זה טוב לכולם".

הוא תקף בחריפות את בתי הדין בהאג. "בית הדין הפלילי בהאג ביקש צווי מעצר נגד ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון שלה משום שהם מגינים על ארצם מפני מטורפים רצחניים והציב אותם באותה רמה עם חמאס. זה הזוי לאור העובדה שבישראל קיימת אחת ממערכות המשפט הכי עצמאיות בעולם. ממש הרגשה שחזרנו לשנות ה-30 כי זו שוב אנטישמיות שבה אנשים שותקים".

"אני חושב שיש להטיל סנקציות על בית הדין הפלילי בהאג. גם בבית הדין הבינלאומי לצדק השופט הראשי הוא אנטישמי. אנחנו מבחינתם הבאים בתור אחרי ישראל. הם לא רוצים רק את הראש של היהודים אלא גם את הראש שלנו", סיכם הסנאטור.