ח"כ צבי סוכות בזירת הפיגועצילום: באדיבות המצלם

יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש בועדת החוץ והביטחון, ח"כ צבי סוכות, הגיע הלילה (חמישי) לזירת פיגוע הדריסה ליד שכם בו נרצחו סמ"ר אליה הלל וסמ"ר דייגו שוישה הרסאג' ז"ל.

"לפני רגע הגיע לכאן מחבל ודרס שני חיילים שלנו. הדבר הזה הוא טירוף, הטרור מרים את הראש ביהודה ושומרון, ואסור שהדבר הזה יקרה", אמר סוכות.

הוא הוסיף כי "חייבים להבין שזה לא אותו מצב שהיה לפני המלחמה, עם ישראל השתנה, הצבא השתנה, ולא יכול להיות שפיגוע כזה עובר ושכם עדיין שקטה".

"בשכם חייבים להבין שבעל הבית השתגע, העיר הזאת חייבת לרעוד. כל תושב בשכם חייב להבין שהפיגוע הזה לא עובר בשקט. אסור שזה יעבור בשקט, ואם זה יעבור בשקט זה יקרה שוב, ושוב ושוב, ואנחנו נמצא את עצמנו בסיטואציות כאלה עוד פעם. אנחנו חייבים לחסום את העיר הזו לכמה שיותר זמן. העיר הזו חייבת לרעוד", דברי סוכות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר בעקבות הפיגוע, "אני קורא ודורש שוב לסגור את המחסומים הבטחוניים כגון מחסום המעבר הבטחוני שלידו התרחש הפיגוע הקשה הזה. לא ייתכן שייצא מפגע ויוכל לחזור באין מפריע לתוך 'הרשות הפלסטינית'. אני שב וקורא לממשלה להמשיך במלוא הכח, לבצע פעולות התקפיות בתוך הכפרים לאיתור המחבלים ולאיסוף הנשק. לא יכול להיות ששגרת החיים של האויב תבוא על חשבון חיי או בריאות חיילינו".

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, ישראל גנץ, הוסיף: "אנו רואים שוב כיצד האוייב כאן ביהודה ובשומרון מחפש את השמדתנו בכל מקום - בשומרון ובבת חפר. התשובה צריכה להיות במעשים - הממשלה וצה"ל חייבים לפעול בשטח מהיסוד מול האויב ומול האוכלוסייה שתומכת בו".