יוסי דגן בקבר יוסף
יוסי דגן בקבר יוסףצילום: רועי חדי

מאות בני אדם נכנסו הלילה (חמישי) לקבר יוסף לשכם - שעות ספורות אחרי הפיגוע בו נרצחו באותו אזור שני לוחמים בפיגוע דריסה. מדובר בכניסה הגדולה ביותר למתחם מאז תחילת המלחמה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר בתום התפילה: "הגענו לכאן בלילה קשה, אחרי פיגוע קשה, לא רחוק מכאן ביציאה משכם, נגד חיילים יקרים שהגנו על בטחון כל עם ישראל, ובהמשך לאירוע הקשה שהיה היום בעזה".

"באנו לכאן, להתחבר לדמותו של יוסף צדיק שמעולם לא נשבר, גם ברגעים הכי קשים שהוא היה הכי למטה והגיע למלוכה למעלה. אנחנו בזמן קשה לעם ישראל, בו הוא נלחם על קיומו. באנו להתחבר לשורשים, ללמוד מיוסף הצדיק. התפללנו כולנו להצלחתם של חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, בעזה, בצפון, ביהודה ושומרון ובכל מקום. הגענו לכאן כדי להתפלל להחזרתם של אחינו ואחיותינו החטופים בעזה בשלום בעזרת ה', מתוך גבורה ועוצמה", הוסיף.

"כולנו שולחים יד מחבקת לחיילי צהל וכוחות הביטחון. אנחנו מצפים מהממשלה ללמוד מיוסף הצדיק ולאזור עוז וגבורה. לעולם לא נישבר, עם ישראל ינצח. נזכה לגאול את ארץ ישראל ונכה אחת ולתמיד את אויבינו", סיכם דגן.

הוא הודה הודה לחיילי חטיבת שומרון בראשותו של המח"ט אל"מ שמעון סיסו, קצין ההגמ"ר, ולמתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון שסייעו ואפשרו את הכניסה למקום.