סימון חייט בכותלעזר מציון

לסימון חייט, ניצול שואה שפונה לבית שאן משלומי, היה חלום אחד שרצה להגשים - מאז מלחמת לבנון השניה, בגלל המרחק הרב ומצבו הרפואי, הוא לא זכה להתפלל בכותל המערבי.

עמותת עזר מציון נרתמה לסייע כדי להגשים לסימון את החלום. אגף הסיעוד יחד עם המחלקה להסעת חולים ומוגבלי תנועה הביאו את סימון ואשתו באמבולנס מיוחד מבית שאן עד לרחבת הכותל המערבי.

לכותל הגיעו גם בני משפחתו המורחבת של סימון שפונו אף הם מיישובי הצפון והתכנסו יחד להגשמת המשאלה. סימון זכה לגעת באבני הכותל ולהתפלל.

חייט מסר לאחר התפילה בכותל: "מאז מלחמת לבנון השניה לא זכיתי להגיע ולהתפלל בכותל המערבי. השנה, כשאנחנו מחוץ לבתינו – זכיתי סוף סוף להגיע לכותל ולהתפלל עבור עם ישראל בימים הקשים האלה. גם סוף סוף זכיתי לפגוש יחד את משפחתי המורחבת שמפוזרת ברחבי הארץ מאז תחילת המלחמה. זכינו לנצח את היטלר והרוע הנאצי- נזכה יחד גם לנצח את הרוע של סינואר וחמאס. להיות פה היום זה חלק מהניצחון הגדול שלנו".

מנהלת מיזם "משאלת לב" בעמותת "עזר מציון" נעמי מזרחי: "כל הגשמת משאלה עבור ניצול השואה היא עולם ומלואו. אנו רואים את האושר והשמחה על פניהם כשאנחנו מגיעים לשטח ואת ההשפעה שמלווה אותם לאחר מכן. לאחר ימים ארוכים ושנים בהם לא יצאו מכותלי המוסד הם זוכים לרגעי עדנה ונחת בשנותיהם האחרונות כשאנו פועלים כל העת על מנת להספיק עוד ועוד משאלות עבור ניצולי השואה שחיים בתוכנו. חסד שאנו חייבים להם".