איציק לארי, מנכ"ל עיריית ירושלים, משוחח עם ערוץ 7 על תנופת הבנייה בעיר - שמשמעותה היא יותר מקומות עבודה - וגידול במספר התושבים בעתיד הקרוב.

"בכניסה לעיר ממוקם אחד המתחמים שנבנים בו יותר ממיליון מ"ר למשרדים, תעסוקה, מגורים ומלונאות. זה ההאב התחבורתי הגדול ביותר במדינת ישראל - מגיעים לכאן רכבות כבדות מכל חלקי הארץ, רכבות קלות מכל רחבי ירושלים, אוטובוסים בדגש על חשמליים, מסלולי אופניים ושבילי הליכה - והכל מתרכז לאזור אחד. מרגש לראות כיצד הכל מתחבר", אומר לארי.

הוא מביא גם מספר דוגמאות. "מגדל מרום כבר נבנה ויהיו בו 40 אלף מ"ר, במתחם K, שהיקפו 100 אלף מ"ר סיימו חפירה ויתחילו בקרוב לבנות, הקריה המחוזית, בה ישוכנו כלל משרדי הממשלה בעיר כבר הסתיימה ואנחנו לפני קבלת טופס 4, גם מתחם שערי צדק הישן נמצא בשלב החפירות ובקרוב תחל הבנייה. במקום בניין המוסד לביטוח לאומי, שנהרס לאחרונה, ייבנו שני בניינים - אחד עבור הביטוח הלאומי וכן מגדל תעסוקה עבור תושבי ירושלים והאזור".

"יש היום 95% תפוסה במשרדים בירושלים ורק בכניסה לעיר אנחנו בונים יותר ממיליון מ"ר ומתכננים עוד כ-2 מיליון מ"ר של משרדים חדשים לתעסוקה. יבואו לכאן מיטב החברות של ההייטק והפיננסים. אנחנו בונים מתחמים כאלו בכלל שכונות העיר - בגבעת שאול, בתלפיות, בהר חוצבים ובגבעת רם וגם במזרח העיר. זה נותן מענה לאחד החוסרים הגדולים שהורגשו בירושלים, מדובר בעשרות אלפי מקומות עבודה חדשים בעיר", מוסיף לארי.

לצד הגברת מוקדי התעסוקה יש גם בנייה ענפה למגורים. "אנחנו נותנים היתרים בכל שנה לכ-7,500 יחידות דיור. עד לפני ארבע שנים ניתנו כ-2,000 היתרים. כיום, בכל שנה אנחנו מתחילים בנייה של עיר חדשה במדינת ישראל"

לתושבים הוא מבשר שלמרות אי הנוחות שחלקם חשים בשל השדרוגים - התוצאה תהיה משתלמת במיוחד. "מי שסבל מפקקים בכניסה לעיר באזור גבעת שאול אז העבודות על מנהרות שז"ר הסתיימו – מבין על מה מדובר והיום התנועה זורמת. נכון, יש תקופות של חוסר נוחות, אבל זה כמו שיפוץ של בית - שנעשה מתוך ידיעה שבסופו ירווח לך".