צחי הנגבי
צחי הנגביצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראש המל"ל צחי הנגבי נפגש היום (חמישי) עם משפחות חטופים ובין הצדדים התפתחה שיחה קשה מאוד.

בחדשות 12 דווח כי הנגבי אמר למשפחות כי "את שלב א' של העסקה (החלק ההומניטרי) נצליח להשיג תוך כמה חודשים קצרים. זה לא ייקח חודשים ארוכים ולא שנים. אם החטופים לא יחזרו תוך שבועות או חודשים בודדים - אין לנו תוכנית מגירה. נמשיך להילחם בעזה ובצפון ורק אז נשב להערכת מצב".

"אני לא מאמין שהממשלה הזו תצליח להשלים את העסקה כולה. הממשלה הזו לא תקבל החלטה על הפסקת המלחמה עבור החזרת כל החטופים. חייבים להמשיך להילחם כדי שלא יהיה עוד 7 באוטובר 2027", הוסיף ראש המל"ל.

אחת המשתתפות אמרה להנגבי בביקורת על ראש הממשלה: "במהלך מלחמה לא מקבלים כסף כדי לבנות בריכה".

הנגבי השיב לה בכעס: "הוא יכול לבנות גם עשר בריכות עם הכסף שלו. אלו דברים מתועבים. אין מה להגיד את זה בשיחות. אין מקום לשנוא ולכאוב ככה".

המשתתפת השיבה לו: "יש לי את כל המקום לכאוב ולשנוא, כי אני הייתי 15 שעות בממ"ד, ברחתי ממחבלים ודרכתי על גופות ואתה לא". הנגבי השיב: "טוב, אז תקללי אותי". המשתתפת פרצה בבכי ועזבה את החדר.

עוד משתתפת בפגישה זעמה על ההתנהלות והתכוונה גם כן לעזוב את החדר. הנגבי העיר לה: "גם את הולכת לעשות דרמה ולסגור את הדלת מאחורייך?".

מטעמו של ראש המל"ל נמסר בתגובה: "ראש המל"ל נפגש עם כל משפחה של חטופים המבקשת להיפגש עימו מאז תחילת המלחמה. ראש המל"ל אינו מקליט שיחות אלה ואינו מפרסם את תוכנן ברבים. זו הדרך הראויה לקיים דיאלוג פתוח וכן בין הדרג המדיני למשפחות הכאובות. לא אסטה ממסורת זו גם בעקבות הפגישה. ישראל מחויבת להביא לשחרור כל החטופים, וכך נעשה".