אירוע ל"ג בעומר בכרמי הנדיב
אירוע ל"ג בעומר בכרמי הנדיבצילום: יח"צ

בהמשך למסורת הקהילתית, נערך השנה בכרמי הנדיב שבקריית מלאכי אירוע חגיגי לכבוד ל"ג בעומר.
השנה הצטרפה לחגיגה המשמחת גם תפילה להשבת החטופים במהרה ולהצלחת חיילינו הגיבורים.

את האירוע המושקע מארח בשנים האחרונות מועדון המדרגות (מועדון חיבורים והווי מבית יזמי כרמי הנדיב) שמנצל את המפגש גם למפגשים וחיבורים בין חברי הקהילה, ובמיוחד בין התושבים החדשים שמצטרפים מידי שנה.

לאירוע, שגדל משנה לשנה, הגיעו גם משפחות חדשות שעדיין לא התאכלסו, ובאו לחגוג ולהכיר לקראת ההצטרפות לקהילה.

אדוה פדלון, רכזת מועדון 'המדרגות', מספרת: "התרגשנו במיוחד לארח משפחות חדשות שנמצאות בשלבי המעבר ובאו לחגוג ולהכיר לקראת ההצטרפות לקהילה. רבות מהן סיפרו לי שהמפגש האנושי הפשוט הזה עזר להם להרגיש בבית ושהם מחכים כבר לגור ליד השכנים החדשים שפגשו באירוע. אם הצלחנו להפוך את המעבר לחלק ונעים יותר אפילו למשפחה אחת, מבחינתנו זה שווה הכל".

אחד מסודות ההצלחה של האירוע הוא השילוב המקורי במתחם אחד בין מפגש קהילתי לבין מקום בטוח למדורות הנוער, מה שמקנה ביטחון ורוגע להורים שנמצאים בסביבה.

לתפעול האירוע גוייסו חניכי שבט הרואה בבני עקיבא וחניכי שבט נחלה באריאל והשתתפו בו מאות משפחות שנהנו ממתחם שולחנות פיקניק וג'ימבורי לילדים ברקע שירי שמחה וחג, הצגת ילדים בהפקת הגרעין התורני, חידון קהוט בנושא "קדושים תהיו" שהונחה על ידי הרב ישראל אליצור רב קהילת בי"כ נחלת אשר, ועוד.

יו"ר קבוצת ציפחה אינטרנשיונל בע"מ, עו"ד שלום וסרטייל, מסר: "כרמי הנדיב חרטה על דגלה להשתדל לדאוג שכל משפחה שבאה לגור בכרמי הנדיב תרגיש חלק, תמצא את מקומה בקהילה, ותהיה עטופה במעגלים חברתיים. אנחנו לא עוסקים רק בבנייה, אלא בעיצוב חווית מגורים שלמה".

שמעון חזן, סגן ראש העיר קריית מלאכי מסר: "מחמם את הלב לראות ציבור כל כך גדול בקרית מלאכי שצורך תרבות יהודית ונהנה יחד משמחת לג בעומר! אנו רואים חשיבות ופועלים ביחד עם גורמים שונים בעיר לבניית תכנית תרבות עשירה ומגוונת לציבור הדתי בעיר".