השר בן גביר עם שוטרים לפני האירוע
השר בן גביר עם שוטרים לפני האירועצילום: דוברות

ביוזמת השרים איתמר בן גביר ויצחק וסרלאוף והח"כים לימור סון הר מלך וצביקה פוגל התקיים היום (שני) במשכן הכנסת אירוע הצדעה למשפחות השוטרים, הסוהרים ולוחמי האש.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, אמר באירוע, "משפחות השוטרים, הסוהרים ולוחמי האש, מהווים את עמוד השדרה של ארגוני הביטחון במדינת ישראל, ואתם ראויים לכל הכבוד וההערכה. אמשיך לפעול למען שיפור תנאי עבודתכם, למען ביטחונכם ולמען רווחתכם. אעשה כל שביכולתי כדי להקל עליכם את הקשיים ולתת לכם את התמיכה והסיוע הנחוצים לכם. תודה לכן, משפחות יקרות על כל מה שאתם עושים. אתם גיבורי ישראל, ואתם ראויים לכל הכבוד וההערכה".

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, הוסיף: "לעמוד מול נשות השוטרים, הסוהרים ולוחמי האש ולומר תודה, זה המעט שאנחנו יכולים לעשות. לומר תודה על העבודה המסורה, תודה על אומץ הלב, ותודה על ההקרבה. נשות השוטרים, הסוהרים ולוחמי האש של הגיבורים, הן הגיבורות בעצמן. המדינה שלנו חייבת להן תודה עמוקה".

ח"כ לימור סון הר מלך ציינה כי "אין מילים שיוכלו לתאר את גבורת יקיריכם במלחמת 'חרבות ברזל'. שוטרים, רבים מהם בלבוש אזרחי או בבגדי חג, ניהלו קרבות הירואיים מול מחבלים שניסו להשמיד את ישראל. לוחמי האש טיפלו באירועים רבים תחת מתקפת חמאס, וחלקם גויסו בצו 8 ונכנסו לעזה לסייע בחילוץ. לוחמי הכליאה ואנשי יחידת מצדה פעלו באומץ לב ביישובי העוטף".

"מאז תחילת המלחמה, העבודה המאומצת מול המחבלים מבית ומחוץ יוצרת הרתעה ושמירה על ביטחון האזרחים וראויה להערכה. לא פעם נלחמו השוטרים עם אקדחים ורכבים לא ממוגנים מול מחבלים מצוידים היטב, ויזמו פעולות הגנה והתקפה בעצמם. עוד יש לציין את עבודת הקודש בזיהוי הנרצחים והבאתם לקבורה. על פי סקר שנערך אחרי אירועי השביעי באוקטובר המאמצים ההרואיים של השוטרים, הביאו לעלייה משמעותית באמון הציבור במשטרה", הוסיפה.

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, ח"כ צביקה פוגל סיכם: "תודה לכן משפחות יקרות. תודה, כי רשמנו יחד, הלוחמות, הלוחמים, המפקדות והמפקדים, אתכן המשפחות, פרק חדש בספר הגבורה והתקומה של עם ישראל בארץ ישראל. תודה, כי בזכותכם יש לנו כוחות ביטחון לאומי נחושים, מקצועיים ומסורים שעושים ימים כלילות לממש משילות וריבונות".