רבני כושרות עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו
רבני כושרות עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאוצילום: באדיבות המצולמים

במסגרת פעילות אינטנסיבית של ארגון כושרות הושקה מערכת טכנולוגית המסייעת להפעלת מערך הכשרות ברבנויות המקומיות ברחבי הארץ ומהווה חיזוק משמעותי בכל הארץ.

במסגרת הממשק כל משגיח יכול לדווח על הנוכחות שלו בתוך בית העסק ולמלא צ'קליסט ייעודי לפי סוג בית העסק ולפי נהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל.

בנוסף המשגיח בונה תיק עסק מקוון הכולל את כלל חומרי הגלם בבית העסק שהמשגיח יכול להוסיף ממאגר עצום שפועלים כל הזמן לעדכן אותו בכושרות. המאגר כולל חומרי גלם שונים ממחלקת היבוא ברבנות הראשית ובמקביל מוצרי כשרות מזוייפים שיצאה כנגדם הודעה רשמית ממחלקת הונאה בכשרות ברבנות הראשית.

את כל פעילות המשגיח יכול לבקר מפקח הכשרות הישיר באפליקציה ייעודית משל עצמו ולהתערב בעת הצורך לטיפול בתקלות שונות מהשטח. כך גם המפקח יכול לכתוב ולמלא לרב המקומי דו"ח על הביקור והפיקוח שלו בבתי העסק.

הרב משה כ"ץ מרבני כושרות ציין: "כגוף שעומד לימין הרבנויות המקומיות מזה עשרות שנים אנו שמחים להציג כלי יעיל מקצועי וענייני שמשדרג משמעותית את פעילות מחלקות הכשרות בכל רחבי הארץ. התגובות חיוביות ואנו מתכוונים להגדיל את המיזם לכל הארץ".

הרב אליקים לבנון נשיא כושרות הדגיש עם השקת המיזם: "הטכנולוגיה יכולה לשרת ולקדם את הכשרות. היכולת להנחות באפליקציה ייעודית כל משגיח הנחיה ברורה לפי סוג בית העסק, מה עליו לעשות בכל בית עסק אם יש לבדוק את הנפה או לנקות את ירקות העלים. תוך הבחנה ברורה בין סוגי המסעדות השונות, מפעלי מזון וחנויות אוכל. מאפשרת להעלות את רמת הכשרות בצורה משמעותית. כשכל משגיח הופך למקצועי בתחומו זה משדרג את הלכה למעשה את מערך הכשרות גם בכשרות רגילה וגם בכשרות מהדרין".

במיזם הטכנולוגי כיום שותפים כ-20 רבנויות מקומיות ואף אגף שחיטת חו"ל ברבנות הראשית השתמש באפליקציה בחלק מהצוותים. המערכת מסייעת רבות להרמת קרן הכשרות של הרבנות.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו סקר את המערכת וכתב: "לכל משגיח לפי כל קטגוריה יש ניהול ייחודי של הפעולות שהוא צריך לבצע ע"פ נהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל... בנוסף למפקחים יש יכולת לכתוב דוחות על בתי העסק שתחתם ולמנהל המחלקה לקבל באתר אינטרנט ייעודי שליטה מלאה ועדכון על בעיות ופתרונם" לסיום כתב הרב הראשי: " ראיתי את המערכת הזו ואני ממליץ להשתמש בה, היא מוספיה רבות לניהול נכון של מערך הכשרות".

גם הרב חן סידה הרב הממונה על הכשרות בעיר רמת גן ציין במסגרת שיעור שהעביר: ב"ה ברמת גן התקנו עכשיו אפליקציה שכל משגיח צריך לציין שהוא הגיע למקום מה הוא עשה באותו יום בעסק. אני רואה הכל אונליין. מתי הגעת? מתי יצאת? מה עשית? אפליקציה מאוד טובה של ארגון כושרות".