מירי רגב
מירי רגבצילום: Chaim Goldberg/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב התראיינה הערב (שלישי) לרדיו קול חי וסיפקה התבטאות אומללה באשר לטיפול הממשלה באזרחים המפונים בצפון ובדרום.

"הממשלה הזו עשתה בשנה הזאת דברים מדהימים. דברים מדהימים", טענה רגב והוסיפה: "כל כך הרבה אנשים נמצאים במלונות, הכל ממומן על ידי הממשלה. שיקום הצפון, שיקום הדרום. הבאנו תקציבים לרכבת מקריית שמונה עד אילת לטיפול בכבישים אדומים, עכשיו פותחים מערכות חינוך ובונים בתי ספר".

לדברי רגב, "אנחנו במציאות לא פשוטה. ועם המציאות הזו אנחנו ממשיכים לתפקד וממשיכים לעשות דברים טובים למען החברה הישראלית".

"לא צריך לשפוך את התינוק עם המים. נכון, יש פערים, צריך לעשות דברים טוב יותר, אבל נעשים דברים וצריך להגיד תודה לאל", הדגישה רגב.

לשאלה על המצב בגבול הצפון השיבה: "בלבנון תהיה הסדרה או מלחמה. אין מצב שהתושבים יחזרו לאותה המציאות של 7 באוקטובר. אנחנו נגן על תושבינו, זו המחויבות שלנו, וחיזבאללה ישלמו על זה. הנושא של הזירה הצפונית קרוב לליבנו. לא לחינם אנחנו לא מחזירים את התושבים הביתה. אני פוגשת אותם בבתי המלון ויודעת שזה קשה".

על האפשרות ששרי המחנה הממלכתי גנץ ואיזנקוט יפרשו מהממשלה אמרה רגב: "אני מקווה מאוד שהם לא יעשו את זה. זה לא הזמן לעזוב. הם נכנסו מתחת לאלונקה ואמרו שלא יעזבו עד סוף המלחמה. שלא יעשו פוליטיקה. הם יודעים שאנחנו מקבלים החלטות מתוך אחריות מלאה לביטחון אזרחי המדינה והגנה על הבית. זה לא הזמן לפוליטיקה קטנה".

במפלגת יש עתיד הגיבו: "הגשר מעל כביש 1 מחובר יותר ממירי רגב". חברת הכנסת מירב בן ארי כתבה: "ממשלה רקובה. אין לי מילה אחרת".

ח"כ יוליה מלינובסקי תקפה את רגב: "מירי חיה במציאות אחרת כנראה, כי אם היא הייתה חיה איתנו על כדור הארץ הציטוט היה כזה: 'הממשלה הזאת עשתה בשנה הזאת נזקים מטורפים, נזקים מטורפים! כל כך הרבה תושבים שפונו מבתיהם בצפון למלונות, הצפון והדרום הרוסים, שוממים ובוערים. ופקקים מאילת ועד לקריית שמונה. נכון, יהיה קשה לתקן, אבל צריך להתפלל לא-ל שהממשלה הזו תיעלם'".