מיזם הלימוד החדש עם הרב חיים נבון
מיזם הלימוד החדש עם הרב חיים נבוןצילום: שלומי יוסף

"פרשות חדשות" - מיזם הלימוד החדש עם הרב חיים נבון, יוצא הערב לדרך. מדובר על שיעור זום שבועי היוצא מפרשת השבוע אל החיים במבט רענן ושונה.

"'פרשות חדשות' הוא לא שיעור פרשת שבוע קלאסי", מספר הרב נבון. "נקודת מוצא היא בפרשה, אך השיעור לוקח את המשתתפים למסע אינטלקטואלי רחב היקף הנוגע בסוגיות הרלוונטיות לחיינו כיום - חברה, מדינה, יחיד, משפחה, קהילה ואמונה".

במהלך השיעורים משלב הרב נבון שדות דעת מגוונים מעולמות התרבות, הפילוסופיה, המדע, התקשורת, המוזיקה ועוד, תוך התעמקות בדברי חכמים מכל הזמנים והעמים. המטרה היא לתת למשתתפים חוויה של חיבור בין התורה לחיים שלהם במבט חדש ופתוח.

"'פרשות חדשות' מיועד לכל מי שמחפש מבט מרענן על התורה והחיים, לכל מי שמעוניין להתחבר למקורות עתיקים ועכשוויים בדרך חדשנית ופתוחה, השיעורים כוללים המון הכנה ומחשבה מעמיקה כדי שהחוויה תהיה עצימה ומשמעותית", מוסיף הרב נבון.

בשבועות הקרובים ידונו נושאים מעניינים שיוצאים מתוך ספר במדבר, כגון: מעמד הבכורים, מעמד הנישואין וברית הזוגיות, האם פרויד צדק לגבי תאוות ורצונות, ומה הגישה לגלותיות בת ימינו? - נושאים אלו ועוד יוצגו בזווית ייחודית וחווייתית. כמו כן, צפויים להתארח בשיעור אורחים מיוחדים ומעוררי השראה, שישוחחו עם הרב נבון על השאלות העמוקות של קיומנו לאור פרשות השבוע.

קהילת הלימוד 'פרשות חדשות' עם הרב חיים נבון יוצאת לדרך הערב (ד') בשעה 20:30. להצטרפות לחצו כאן.