בית חולים
בית חוליםצילום: Shutterstock

אירוע חריג במרפאת אסותא במרכז כלניות באשדוד: אישה שהגיעה לביצוע בדיקת CT שגרתית, התמוטטה במהלך הבדיקה, ונפטרה מאוחר יותר בבית החולים.

האירוע דווח למשרד הבריאות ונבדק אם הייתה תגובה אלרגית לחומר הניגוד. "אנו מביעים צער על המקרה ולומדים את נסיבותיו", נמסר מאסותא מרכזים רפואיים.

המקרה קרה לפני כשבועיים במרפאת "כלניות" של "אסותא" באשדוד. על פי דיווח בעיתון 'ישראל היום', האישה הגיעה לשם לצורך בדיקת ct שנקבעה מראש ועברה לצורך כך הזרקת חומר ניגוד ולאחר מכן התמוטטה ופונתה לבית החולים הציבורי "אסותא" אשדוד שם נקבע מותה.

מהדיווח עולה כי לא ברור אם מדובר בתגובה אלרגית לחומר ניגוד, או במצב בריאותי בסיסי של המטופלת שהחמיר. המקרה דווח למשרד הבריאות.

מ"אסותא" נמסר בתגובה ל'ישראל היום': "מדובר באשה בת 79 אשר הופנתה לביצוע בדיקת CT עם הזרקת חומר ניגוד. במהלך הבדיקה, מיד לאחר הזרקת חומר הניגוד התלוננה המטופלת כי אינה מרגישה טוב והתמוטטה.

"הצוות הרפואי במכון החל בפעולות החייאה, במהלכן הועברה המטופלת לבית החולים "אסותא" אשדוד ושם נפטרה. האירוע דווח כנדרש למשרד הבריאות. אסותא מביעה צער על המקרה ולומדת את נסיבותיו המקרה".