אוניברסיטת קולומביה
אוניברסיטת קולומביהצילום: iStock

לאחר סדרת תביעות מצד סטודנטים יהודים שסבלו מהאנטישמיות וסביבת לימודים לא בטוחה בקמפוסים, מגיע הסדר הפשרה הראשון בין אוניברסיטת יוקרה לסטודנט יהודי.

אוניברסיטת קולומביה הגיעה לפשרה עם סטודנט יהודי ששמו לא פורסם, שהגיש בסוף חודש אפריל תביעה בגין "סביבת לימודים לא בטוחה". על פי הסדר הפשרה התחייבו ראשי האוניברסיטה לספק "מעבר בטוח וכניסות בטוחות לקמפוסים, וכן ליווי צמוד" לסטודנטים יהודים שיבקשו זאת. הסטודנטים היהודים גם יוכלו להיכנס ולצאת מהקמפוסים בדרכים שונות מאשר הסטודנטים האחרים, אם יבקשו לעשות זאת.

הפשרה גם קובעת כי בית הספר "יספק התאמות לסטודנטים שנעקרו מהקמפוס ולא יכלו לסיים מבחנים או מטלות חשובות אחרות". סטודנטים שהושעו מהקמפוס עקב צעדים משמעתיים, יוכלו לקבל גישה לחפציהם האישיים. בסוף חודש אפריל הכריזו קולומביה על מודל למידה היברידי, לאחר שסטודנטים יהודים לא יכלו להגיע בבטחה לקמפוסים.

דובר אוניברסיטת קולומביה אמר בהצהרה לתקשורת כי "אנו שמחים שהצלחנו להגיע לפתרון ולהישאר מחויבים לעדיפות מספר אחת שלנו: בטיחות הקמפוס שלנו, כך שכל הסטודנטים שלנו יוכלו להמשיך בהצלחה את השכלתם ולעמוד ביעדים האקדמיים שלהם".

השופטים שאישרו את הסדר הפשרה כתבו כי "האוניברסיטה נדרשת להציג מחויבות מתמשכת למסורת האקדמית של מחשבה חופשית ודיונים פתוחים".